Suzuki: MotoGp’nin büyük değişikliklere ihtiyacı var

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Suzuki takım patronu Paul Denning, üreticilerinin, ekonomik darboğazdan kurtulabilmek için şampiyonada büyük değişikliklerin yapılması yönünde hemfikir olduğunu söyledi

Buna karşın 2009 sezonu için masrafların kısılması, antreman ve test mesafelerinin azaltılması gibi konuların kabul edilirliği henüz bir firma tarafından detaylı bir şekilde duyurulmadı. FIM, kısa bir süre ö MotoGP üreticilerini teknik düzenlemeler ve yeni katılımlar ile ilgili konuların yeniden düşünülmesi gerektiği yönünde çağrıda bulunmuştu.

Paul Denning de bu konuya katılarak, bunun daha çok bir gereklilik olduğunu savunuyor;”Fiyatları düşürmenin önemli olduğu bir anlaşma var. Bu şampiyonanın geleceğini koruması için bir gereksinimdir. Anlaşmadaki kısa koşullar, çok etkili olmasa da küçük yardımları dokunabilir. Buradaki anahtar nokta, imalatçıların duruma, Dorna, IRTA gibi tanıtımcıların ve özel takımların görüş açısından bakabilmesidir. Bütün faktörler, ufak çaplı değişikliklerden ziyade büyük değişiklikler yapılması yönünde düşünülmek zorundadır.”

MotoGP, Kawsaki'nin çekildiğini duyurmasından sonra 17 sürücü ve 4 motor üreticisiyle yoluna devam ediyor.

Kaynak | TurkiyeF1.com

Bunlar da hoşunuza gidebilir...