Suzuki, 2009 Vizyonunu Açıkladı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Türk motosiklet pazarının önde gelen markalarından Suzuki, yetkili satıcı ve yetkili servis ağını değiştirirken yeni modelleriyle 2009?a iddialı giriyor.

Suzuki otomobil ve arazi araçlarını Japonya?dan Türkiye?ye 1984 yılında resmi olarak ithal ederek ilk defa Türk tüketicisiyle buluşturan Suzuki Otomobil Pazarlama ve Ticaret A.Ş. 2001 yılından bu yana markanın motosikletlerini de Türk tüketicisinin beğenisine sunuyor.

Gladius 2009 ‘da Satışa Sunuluyor

Suzuki ‘nin oldukça iddialı modellerinden olan, ayarlanabilir süspansiyonlu şase, elektronik kontrol edilen gidon amortisörü, ayarlanabilir pedal, etkili fren sistemi ve aerodinamik gövde yapısı ile ön plana çıkan GSX -R 1000, Suzuki için bir ilk olan büyük pistonlu ön amortisör sistemi ile oldukça ilgi çekecek gibi.

“Cadde” sınıfı günlük ve seyahat amaçlı makinelerin yer aldığı 600-1000cc orta sınıfına Paris ‘te Suzuki ‘nin ikinci lansmanı olan ve halefi SV650 gibi V-2 motorlu Suzuki SFV650 Gladius ekleniyor.

Fuarda Suzuki

Suzuki ‘nin yetkili satıcılarıyla yer alacağı 2009 motosiklet fuarında GSX1300R Hayabusa, GSX-R 600, GSR 600 ve DR-Z400S/SM ile C-800, M-800 ayrıca V-Strom ailesi (DL650-1000), Burgman grubu (AN400 ve AN650) modelleri sergilenecek.

Satış Sonrası Hizmetler

Suzuki Türkiye Genel Müdürü Edmondo Morigi, motosiklet sektöründe 2006 yılında ÖTV artışı uygulaması sonrasında birçok sıkıntının yaşandığını belirterek, “Pazarın küçülmesi neticesinde uygun sermaye yapısına sahip olamayan yetkili satıcılar ile güçlü olduğu halde yatırıma çekinen girişimciler büyük sıkıntılar yaşamışlardır. Bu kapsamda, Suzuki yetkili satıcılarının yeniden yapılanmasını kararlaştırdık” dedi.

Suzuki, 2009 sezonu itibarıyla aşağıda belirtilen merkezlerde bulunan yetkili satıcı ve servisler ile çalışma kararı almış. Satış Sonrası Hizmetler açısından da servis, yedek parça ve garanti hizmetlerini yürütecek olan noktalar da kategorize edilmiş. Performans kategorisinde yer alan 250cc üzeri motosikletler için “uzman” yetkili servisler, günlük kullanım kategorisindeki 250cc altı motosikletler için de yetkili atölyeler olacağı firma tarafından belirtilmiş.

İstanbul Avrupa Yakası Yetkili Satıcılar; Hedef Endüstri – Karaköy, Batuhan Motor – Florya 3S
İstanbul Avrupa Yakası Yetkili Servisler; Ata Motor – Karaköy, Yücel Motor – Maslak
İstanbul Anadolu Yakası Yetkili Satıcı; Önder Motor
İstanbul Anadolu Yakası Yetkili Servisler; Delta Motor – Kızıltoprak, Altan Motor – Kartal
Bursa Yetkili Satıcılar; Özgenç Makine – 3S, Ali Şukla – 3S
Çanakkale Yetkili Satıcı; Alp Ticaret – 3S
İzmir Yetkili Satıcı; Doğa Motor – 3S
Kuşadası Yetkili Satıcı; Motorport – 3S
Bodrum Yetkili Satıcı; Turcan Ltd. – 3S
Fethiye Yetkili Servis; Gökçayır Motor
Ankara Yetkili Servis; RPM Motor
Tekirdağ Yetkili Satıcı; Şafak Girginer – 3S
Çorlu Yetkili Servis; Halis Kahraman
Demre Yetkili Servis; Ali Çetin
Kumluca Yetkili Servis; Kazım İlhan
Gaziantep Yetkili Servisleri; Usta Motor, Sabri Özköse
Mersin Yetkili Servisi; Hamit Söztutar

Ana hatları bu noktaların oluşturduğu reorganize olacak şebeke için Ankara, Antalya, Adana, Hatay şehirleri ile bu şehirler ve bahsi geçmeyen diğer şehir ve ilçeler için çalışmalara devam edilmekteymiş. Bu yapıda ki bir diğer yenilik ise bölge bayi, ana bayi, alt bayi gibi kavramların yeni organizasyonda yer almayacak olması.

Tanıtım Ve Test sürüşü

2009 yılında ayrıca planlanan yenilikler arasında Suzuki Şekerpınar merkez tesislerinde motosikletlerin statik ve dinamik anlamda yakın tanıtımı ve belirli şartlarda test sürüşü imkanı sunularak, Suzuki?nin yeni modellerinin denenmesi ve satışı sağlanması bulunuyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...