Stoner Önümüzdeki Üç Yarışa Çıkmayacak

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Casey Stoner haziran ayındaki Katalunya GP'sinden bu yana peşini bırakmayan sağlık sorunları nedeniyle MotoGP şampiyonasının sıradaki üç yarışına çıkmayacak.

Stoner'ın yerini Brno, İndianapolis ve Misano yarışlarında Mika Kallio alacak. Kallio'nun Pramac'ta boşalan yerine ise Brno'a Michel Fabrizio geçecek. Stoner'ın ekim ayındaki GP ‘sinde geri dönmesi bekleniyor.

Stoner, sağlığı için oldukça ağır geçen beş zor yarışın ardından Avustralya'daki doktorlarla görüştüğünü ve son zamanlarda yaşadığı stresten kurtulması adına gelecek üç yarışa çıkmama kararı aldıklarını belirtti ve Barselona'da vücuduna giren bir virüsün o günden bu yana vücudunda olumsuz etkiler bıraktığını ve sürekli bitkinlik hissettiğini söyledi.

Ducati takımına da kendisini anladıkları için teşekkür eden Stoner, “Fabrika için takımım için, sponsorlar ve taraftarlar için oldukça üzgünüm. Aracımız son yarışlarda oldukça rekabetçiydi ve bu da bir hayal kırıklığı oluyor. Portekiz'e gücümü toplamış bir şekilde gelmek için elimden geleni yapacağım” diyor.

Kaynak | TRF1

Bunlar da hoşunuza gidebilir...