Stoner: Hayden’ın Kendine Güvenmeye İhtiyacı Var

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Casey Stoner takım arkadaşı Nicky Hayden’ın geçirdiği kazanın ardından en kısa zamanda kendine olan güvenini kazanacağına inanıyor. Stoner’ın Ducati’deki eski takım arkadaşı gibi Hayden da şu anda hız konusunda sıkıntı yaşıyor ve gözle görülür bir şekilde eski dünya şampiyonu arkadaşından yavaş.

Fakat Hayden testlerde daha iyi bir form sergilemişti, Losail’deki sıralama turlarında dengesini kaybedip büyük bir kaza geçirdi ardından henüz ilk turda Yuki Takahashi ile sorun yaşadı.

Hayden geçtiğimiz hafta İspanya Grand Prix’inde üçüncü sıradaki Stoner’ın 50 saniye gerisinde ancak on beşinci olabildi. Avustralyalı pilot takım arkadaşının kazayı atlatmasının ardından Ducati GP9’un hızına adapte olacak potansile sahip olduğu konusunda kendinden emin.

” Son zamanlarda güven sorunu yaşyor. Son iki yarış onun için felaketti ve bu gerçekten onun hatası değildi. Katar’da hata yaptı ve gaza geçirdi. Elbette kendine olan güvenine büyük bir darbe vurdu ve ardından Takahashi onu geçti. Belkide üstesinden gelmesi gereken birkaç şey vardır.”

Stoner herhangi bir kaza olmadan Hayden’ın kendi zamanlarına çok yakın olabileceğini düşünüyor.

” Testlerde ilk beşte çok rekabetçi olduğunu gördük ve motor üzerinde daha da rahattı, ve yaşanan kazanın ardından onun için geri atılmış bir adım oldu. Canlanmaya başladığını görebileceğimizi umuyorum.”

Stoner’ın 2007’de Ducati’deki takım arkadaşı Loris Capirossi uzun solulu sezonda kendi haline başıboş bir şekilde kalmış fakar ardından motoruna alışmasıyla birlikte Japonya’da kazanmayı başardı ve sezonu yedinci sırada tamamladı.

Kaynak:Trf1

Bunlar da hoşunuza gidebilir...