Sporcularımız Dünya Şampiyonası’nda Yarıştı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

FIM Superbike ve Supersport Dünya Şampiyonası ile Moriwaki GP3 Junior Cup yarışları yapıldı.

İstanbul Park’ta gerçekleştirilen Superbike ve Supersport Dünya Şampiyonası ile Moriwaki GP3 Junior Cup yarışlarında 6 sporcumuz piste çıktı. Dünya Superbike sınıfında “Wild card” (katılım hakkı) ile ülkemizi temsil eden sporcularımızdan Tolga Uprak ilk yarışı 13., Yunus Erçelik de 14. sırada tamamladı. Öğleden sonra yapılan ikinci yarışta ise Tolga Uprak 35.31.608’lik zamanıyla 14., Yunus Erçelik de 35.45.795’lik zamanıyla 15. ve son sırada yer aldı. Superbike sınıfında yapılan iki yarışı da Aprilia Racing Team’in İrlandalı pilotu Eugene Laverty kazandı.

Dünya Süpersport Şampiyonası’nın 11. Ayak yarışını kazanırken, bu sınıfta iki sporcumuz da start aldı. Yarışta 34 pilot start alırken, bu önemli mücadeleyi 27 pilot tamamladı. Türk pilotlardan Barış Tok 34.06.824’lük dereceyle son sırada yer aldı, Çağrı Coşkun ise yarışı tamamlayamadı.

MORİWAKİ CUP’TA İŞLER YOLUNDA GİTMEDİ
Şampiyona kapsamında düzenlenen Moriwaki GP3 Junior Cup mücadelesini Alman Phillipp Freitag kazandı. İstanbul Park’ta, superbike sınıfınn ilk yarışından önce 8 tur üzerinden gerçekleştirilen mücadelede Freitag’ın ardından Portekizli Pedro Nuno ikinci, Hollandalı Jorel Boerboom da üçüncü olarak podyuma çıktı. Yarışta iyi mücadele edip liderliğe de yükselen Türk pilot Harun Çabuk ise beşinci oldu. Bu yarıştaki diğer sporcumuz Mustafa Sönmez ise 18. Sırada kaldı.

Öte yandan Redbull Rookies Kupası’nda ülkemizi temsil edecen sporcumuz , sezonun 12. yarışı için İtalya?da piste çıkarken, yarışı 12. sırada bitirdi.

TMF

Bunlar da hoşunuza gidebilir...