Sporcularımız Dakar’da İlk Günü Sorunsuz Atlattı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Dünyanın zorlu yarışı Dakar’ın ilk etabını sporcularımız sorunsuz tamamladı. İlk gün 161 yarışçı start alırken, 101. sırada yer aldı.

37. hızlı başladı. Arjantin’in başkenti Buenos Aires’ten sabahın erken saatlerinde başlayan Dakar Rallisi, Villa Carlos Paz’da son buldu. İlk etapta motosiklet sınıfında 161 yarışçı start alırken, sporcularımız ilk gün fazla riske girmedi. Dakar Rallisinin ilk etabında sporcularımız 175 km.si özel toplam 838 km. yol kat ettiler. 161 yarışçının start aldığı ilk etabı TMF Dakar Takımı’nın sporcularından Şakir Şenkalaycı 1:44:28 ile 101. sırada tamamlarken, takım arkadaşı Serkan Özdemir ise 1:48:55 ile 113. sırada günü bitirdi. Zorlu rallide Koray Özkaplan 1:54:41’lik zamanıyla 128. ve Selçuk Bektaş’ta 1:57:28 ile 137. sırada kaldı.

Buenos Aires’in ovalarından yüksek hızla geçen rallinin ilk etabını (KTM) kazanırken, Paulo Gonçalves (HONDA) ikinci ve Marc Coma’da (KTM) üçüncü oldu.

TMF Dakar Takımı yarışçılarından Şakir Şenkalaycı, Buenos Aires etabında fazla riske girmediğini belirterek, “Etaba 156. sırada start aldım ve günü 101. sırada tamamladım. Hızlı bir etaptı ve ilk gün fazla risk almadım. Şuan için iyim ve herşey yolunda” diye konuştu.

Dakar Rallisinin ikinci etabında 5 Ocak Pazartesi günü sporcularımızı uzun bir gün bekliyor. Şakir Şenkalaycı, Serkan Özdemir, Koray Özkaplan ve Selçuk Bektaş 518 km.si özel etaptan oluşan Villa Carlos Paz-San Juan etabında sınav verecekler. Sert zemine sahip San Juan etabı; toz ve kum ile 625 km.den oluşuyor. Taşlı toprakların yanı sıra yarışçılar, gün içerisinde 2.374 metre yükseklikten geçecekler.

TMF

Bunlar da hoşunuza gidebilir...