Sporcularımız Avrupa Seferinde

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Sporcularımız, 14-15 Haziran tarihlerinde Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde düzenlenecek şampiyonalarda ülkemizi temsil edecek.

FIM Avrupa Alpe Adria Şampiyonası, FIM Avrupa Süpermoto Şampiyonası, Doğu Avrupa Pist, Süpermoto ve Motokros Şampiyonaları ile Yunan Drag Şampiyonası bu hafta sonu Hırvatistan, , ve Bosna Hersek’te düzenlenecek.

Güney ve Orta Avrupa bölgelerinin uluslararası motosiklet yarış serisi olan FIM Avrupa Alpe Adria Şampiyonası’nın 3. Ayak yarışı 13-15 Haziran 2014 tarihinde Hırvatistan’ın Rijeka kentindeki Grobnik Pisti’nde (4,168 km) yapılacak. Superstock 1000 cc sınıfında Yunus Erçelik, Celil Hocaoğlu, Sedat Bulduk ve Superstock 600 cc sınıfında da Nuri Yılmaz mücadele edecek. Üçüncü ayak yarışları 14 ve 15 Haziran günleri 15 tur üzerinden koşulacak.

SÜPER ÇOCUKLAR BULGARİSTAN’DA

Bulgaristan’ın Pleven şehrinde 14-15 Haziran tarihlerinde yapılacak Avrupa ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda Can Öncü, Deniz Öncü, ve Asrın Rodi Pak piste çıkacak. Pleven şehrindeki Dolna Mitropolia pistinde düzenlenecek şampiyonada Can Öncü, Deniz Öncü ve Ata Kahvecioğlu SM65 sınıfında, Asrın Rodi Pak ise SM3 sınıfında boy gösterecek.

BALKAN MOTOKROS ŞAMPİYONASI BOSNA HERSEK’TE

Bosna Hersek’te yapılacak Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası’nda ülkemizi 4 sporcu temsil edecek. Kresevo’daki Gajice (1.800 mt) parkurunda yapılacak yarışta MX2 sınıfında Ulukan Ulu, Mustafa Çetin, MX2 Junior sınıfında ve Batıkan Ulu kupa mücadelesi verecek.

Öte yandan 14-15 Haziran’da Yunanistan Polikastro’da yapılacak Yunan Drag Şampiyonası’na ülkemizden İsmail Yeksek katılacak.

TMF

Bunlar da hoşunuza gidebilir...