Son Dönemdeki Teknolojik Gelişmeler

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Teknoloji her geçen gün ilerliyor, insanlık hayatın her alanında bu yeniliklerden faydalanmakta. Şüphesiz ki motosiklet sektörü teknolojik ilerlemelerin baş döndürücü hızından en çok etkilenen sektörlerden, sürekli yeni modeller ve teknolojiler karşımıza çıkmakta.

Gerek konsept gerek üretim modellerde karşılaştığımız pek çok teknolojik yeniliğin yanı sıra alanında da yenilikler hızla ilerlemekte. Visordown sitesi yakın gelecek karşımıza çıkması beklenen ve motorcuları ilgilendiren bu teknolojik yenilikleri derlemiş.1. Gürültü Önleyici Kask

Gürültü Önleyici KaskAmerikan menşeili Sena tarafından yurt dışında yakında satışa sunulacağı açıklanan dünyanın ilk gürültü kontrollü kaskı ve siren seslerini sürücünün aynı şekilde duymasını sağlarken, rüzgar gibi gürültüleri engelleme yeteneğine sahip.

4 tane dahili mikrofonu ile aldığı sesleri gerçek zamanlı analiz ederek ileten kaskta yer alan dahili intercom ile 8 kişiye kadar iletişim imkanıda sağlanıyor.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız2. Tek Tıklama İle Vizörü Kararan Kask

Gürültü Önleyici Kask2 vizör taşımak, bunları değiştirmek, gerektiği zaman diğer vizörün kolayda olmaması gibi pek çok sorun Akari® AX12 ile ortadan kalkıyor. Bir buton tıklaması ile uygulanan voltajın likit kristalı etkilemesi üzerine kararan vizör ile örneğin tünele girince tek hareket ile vizörün rengini değiştirebiliyorsunuz. Bu ürün Amerika’da şu an $129.99 fiyat ile satışta.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız3. Head-up Display

Head-up display ya da heads-up display; HUD olarak da bilinen, kullanıcıların baktıkları olağan noktadan uzak bir yere bakmasına gerek kalmadan bilgi aktaran şeffaf ekrana verilen isim. Karşımızdaki ürün ise bu özelliği barındıran bir kask hakkında. İngiliz Bikesystems tarafından üretilen BIKEHUD olarak adlandırılan ürün küçük görüntüleme ünitesi ile hız, devir, öndeki nesneler gibi konularda kullanıcının gözünün önüne bilgi aktarıyor. £400 ‘ya satılıyor.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız4. Kendi Kendine Dengede Duran Motosiklet

Sürücülü araçlara göre daha düşük kaza oranına sahip olan sürücüsüz araçlar şu an oldukça popüler. Peki bunun karşılığı motosikletlerde nasıl olacak? Honda’nın yayınladığı video bize cevabı kendi kendine dengede duran motosiklet olarak veriyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...