Sofuoğlu Sezonun Kalan İki Yarışınıda Kazanmak İstiyor

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Dunya Super Sport şampiyonasında yarışan milli gururumuz Kenan Sofuoğlu bu hafta sonu ‘nın Magny Cours pistinde yapılacak yarışa hazır olduğunu açıkladı.

Motosiklette büyük aşama kaydettiklerini belirten Sofuoğlu, Yamaha ile başabaş mücadele edebilecek seviyeye geldiklerini, kalan iki yarışı kazanmak için elinden gelen herşeyi yapacağını söyledi.

Bu sezon ortasında yaptıkları motor değişiminin bu gün bulunduğu yerde büyük etkisi olduğunu kaydeden Sofuoğlu, bu nedenle çok üzgün olduğunu, bütün bu olumsuzluklara rağmen sezonu dünya üçüncüsü olarak kapatmak için elinden gelen gayreti gösterdiğini belirtti.

Gelecek sezon Dunya şampiyonluğu için yarışacağını ekleyen Kenan Sofuoğlu, gelecek sezon hedeflerine ulaşabilirse, 2011 yılında Gp2'yi hedeflediğini fakat bu hedefe varabilmek için önümüzdeki sezon çok iyi bir performans göstermek zorunda olduğunu, eğer sezonu şampiyon tamamlayabilirse hedefe varmada büyük yol katetmiş olacağını ifade etti.

Motosiklet.Net ‘te kendisiyle ilgili haber ve yorumları ilgiyle izlediğini ekleyen dünya şampiyonu sporcumuz, kendisine verilen destek ve sevgi için tüm Motosiklet.Net ailesine teşekkür ve sevgilerini yolladı.

İlkay Güngen /

Bunlar da hoşunuza gidebilir...