Sofuoğlu şampiyonluğa hırs yaptı!

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Dünya Supersport Şampiyonası’nı üçüncü sırada tamamlayan Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 2010 yılını zirvede tamamlayabilmek için yeni sezon hazırlıklarına ara vermeden başladı.

2007 Dünya Supersport şampiyonu Kenan Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, Portekiz’in Portimao Pisti’nde hafta sonu koşulan 14. ayak yarışlarıyla sezonu tamamladıklarını kaydetti. Bu sezon motordaki sorunlar nedeniyle sıkıntılı bir süreç yaşadıklarını anımsatan Sofuoğlu, son yarışlara doğru bu sorunları ancak aşabildiklerini dile getirdi.

Takımı Honda’nın da sorunların aşılması içim mücadele verdiğini anlatan milli sporcu, ”Benim için zor bir sezon geride kaldı. Ama buna rağmen sezonu Dünya üçüncüsü olarak tamamlamak güzel bir sonuç” dedi.

Takım arkadaşım bile bana sorunlar yaşamama rağmen zoru başardığını söyledi” diyen Sofuoğlu, şöyle konuştu:

”Dünya üçüncüsü olmak güzel. Son yarışlarda bunun için mücadele ettim. En azından sezonu kürsüde bitirmeyi hedefledim. Zaten daha önce şampiyonluk yarışından kopmuştum ve aradaki puan farkı açılmıştı. Artık 2009’u kapattık. Bundan sonra 2010 sezonuna bakacağız. Gelecek sezon için testlere başladık. Zaten son yarışlarda motorda iyi gelişmeler olmuştu. Bu nedenle de son yarışlarda podyumda yer alabiliyordum. Önümüzde 2010 için geniş bir zaman var.”

-”2010 YILINDAKİ HEDEFİM DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU”-

Bu yıl sezon ortasında sorunlar nedeniyle motor ve süspansiyon değişikliği yaptıklarını anımsatan Sofuoğlu, ”Düşe kalka sorunlarla mücadele ettiğim sezonu kürsüde tamamlayabilmek benim için kötü bir sonuç değil. 2010 yılındaki hedefim Dünya şampiyonluğu. Başka bir derece düşünmek mümkün değil. Zaten takımım da şampiyonluk istiyor” diye konuştu.

Kenan Sofuoğlu, pistlerde 6-7 yıl daha yarışmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Öte yandan 2010 yılının ilk yarışı mart ayında Avustralya’da gerçekleştirilecek.

Kaynak:Ajans Spor

Bunlar da hoşunuza gidebilir...