Sofuoğlu: “Mutlu sona ulaşacağım..”

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.


Dünya Süpersport Şampiyonası’nda yarışan ve 17 puan farkla lider olan milli sporcu , “Mutlu sona ulaşacağımıza inanıyorum” dedi..

Sofuoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, şampiyonada sezon tatiline girildiğini hatırlatarak, sezon tatili öncesinde şampiyonada 17 puanlık avantajı bulunduğunu belirtti.

Yarışlara en iyi şekilde hazırlanıp dünya şampiyonluğunu almak istediğini ifade eden Sofuoğlu, ”2007 yılında dünya şampiyonu olduğumda bu kadar rakibim yoktu. O yüzden biraz zor bir şampiyona geçecek ama mutlu sona ulaşacağımıza inanıyorum. Takım olarak çok çalışıyoruz” dedi.

Sezonun tatil olmasına rağmen testlere başlayacaklarını kaydeden Sofuoğlu, geçen yıl Almanya’daki yarışlarda düştüğü için puan kaybettiğini anımsattı.

Almanya pistinin en sevdiği pistler arasında yer aldığını anlatan Sofuoğlu, ”Almanya yarışını kazanırsam şampiyonluğu cebimize koyduk gibi bir şeydir, ondan sonra puan toparlayıp dünya şampiyonu olacağız. Şampiyonluk anahtarı Almanya yarışında belli olacak. 5 Eylül’de Almanya’da yapılacak yarış şampiyonanın en önemli yarışı diyebilirim. Dediğim gibi, bu yarışı kazanabilirsem inşallah dünya şampiyonluğunun anahtarını alırım” diye konuştu.

Şampiyonayı birinci olarak tamamlaması durumunda gelecek yıl farklı bir kategoride yarışabileceğini ifade eden Sofuoğlu, ”Önemli olan dünya şampiyonluğu. Hangi kategoride yarışacağım henüz belli değil. En çok istediğim kategori şu anda yarıştığım kategori ama bunun da netlik kazanması için ilk önce Almanya yarışını yapacağım, ondan sonra da takımla görüşeceğim” şeklinde konuştu.

Kaynak:Ajans Spor