Sofuoğlu 2010 da da iddialı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

2007 Dünya Supersport Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, 2010’da da şampiyonluk kürsüsüne çıkmak istediğini, çok hırslı olduğunu söyledi.
Soruları yanıtlayan Sofuoğlu, 2010 sezonundaki hedefleriyle ilgili iddialı açıklamalar yaptı.

Geride kalan 2009 sezonunda da şampiyonluk hedefiyle çıktığı yolda elinde olmayan sebeplerden dolayı Dünya üçüncülüğüyle yetindiğini kaydeden Sofuoğlu, bunun da önemli bir başarı olduğunu kaydederek, ”2010 yılının en iddialı isimlerinden birisiyim. Her şey yolunda giderse yeni sezonda 2007 yılındaki şampiyonluğu tazeleyeceğim” diye konuştu.

Şampiyonluğu korumanın, şampiyon olmak kadar zor olduğunu anlatan milli sporcu, şunları kaydetti:
”Şampiyon olmak zor ama o konumda kalmak da bir o kadar zordu. 2009’da şampiyon olmak istiyordum ama istediğim gibi olmadı. Dünya üçüncüsü oldum. Elimde olmayan sebeplerden dolayı şampiyonluğu kaçırdım. Motosikletim yeterli değildi. 2010 yılı için her şey farklı olacak. Bu hedefimle ilgili bütün çalışmalar şu anda yapılıyor. Testlerin hepsinde yeni pist rekorları kırıp, en iyi dereceleri yapıyorum. Bundan da anlaşıldığı kadarıyla 2010 yılının en iddialı isimlerinden birisiyim. Kendime ve takımıma güveniyorum. İnşallah her şey yolunda giderse 2010 dünya şampiyonluğuyla 2007’deki şampiyonluğumu tazeleyeceğim.”

-”KAFAMA YAZDIM…”-
Kendisine verilen destek ve gösterilen ilgiye karşılık vermek istediğini anlatan Sofuoğlu, yeni bir şampiyonluk için hazır olduğunu ve çok hırslı olduğunu kaydetti.

2009 sezonunda yaşadığı sorunların hepsinin çözüldüğünü bildiren Sofuoğlu, ”Pist testlerinden çok iyi dereceler çıkıyor. Son İspanya testimde başlangıçta büyük bir kaza yaptım. Buna rağmen hastaneden geri dönüp motosiklete oturduğumda inanılmaz dereceler yaptım. Bu da gösteriyor ki, bu yılki hırsım her yıldan daha fazla. Ben bir kere bunu kafaya yazdım. Elimden gelen her şeyi yapacağım. 2010 Dünya Şampiyonluğu’nu alacağım” şeklinde konuştu.

-”KENDİ ÜLKEMDE YARIŞAMAMAM BENİ ÜZÜYOR”-
Geleceğiyle ilgili olarak da Kenan Sofuoğlu, Honda ile 3 yıllık kontratı bulunduğunu kaydederek, ”2011 yılında niyetlerimiz biraz farklı. Moto GP olma ihtimali var. Ya da Superbike olma ihtimali var. Ancak ben şu anda 2010 yılına değer veriyorum sadece. 2010 yılında alacağım şampiyonluk benim için çok önemli” diye konuştu.

İstanbul Park Pisti’nin bir an önce Türk sporculara açılmasını beklediğini anlatan Sofuoğlu, dünya şampiyonasında yarışan bir pilot olarak kendi ülkesinde yarışamamaktan üzüntü duyduğunu kaydetti.

Türkiye’de motor sporlarının fazla gelişmiş olmamasının kendisi için bir dezavantaj olduğunu ifade eden Sofuoğlu, devlet büyüklerinin kendisine verdiği destek nedeniyle de çok şanslı olduğunu anlatarak, ”Hem devlet büyüklerimiz hem çevremden bana büyük bir ilgi ve sevgi var. Benim için de önemli olan, işimi saygılı ve disiplinli bir şekilde yapmak. Ülkemizde motor sporlarının gelişmemiş olması dezavantajım. Bir dünya şampiyonu olarak kendi ülkemde yarışamamam beni üzüyor. Ama şanslı olduğum nokta da başbakanımızın, yetkililerin ve vatandaşlarımızın bana olan ilgisi ve desteği” şeklinde konuştu.

Kaynak:Ajans Spor

Bunlar da hoşunuza gidebilir...