Sigarayı Bıraktı Motosiklet Sahibi Oldu

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yaşayan bir vatandaş sigarayı bırakarak her gün sigaraya verdiği parayı biriktirip motosiklet aldı.

İlçede gazete dağıtıcılığı yapan İbrahim Aygün (56), 45 yıllık sigara tiryakiliğine son vererek, sigaraya harcadığı parayı biriktirerek motosiklet sahibi oldu.

Evli ve bir çocuk babası olan Aygün Aa muhabirine yaptığı açıklamada, 11 yaşından itibaren 45 yıl boyunca günde 1 paket sigara içtiğini anımsatarak, 9 ay önce sigarayı bıraktığını söyledi.

Aydın, ”Yaklaşık bir yıl önce sigaradan dolayı çok rahatsızlandım. Doktora gittim, sigarayı bırakmam gerektiğini söyledi. Artık nefesim kesiliyordu, kalbim çarpıyordu ve zor yürüyordum. Zarar görmeye başladığımı düşünerek sigarayı bırakmaya karar verdim. Dokuz ay önce bıraktım ve günde 5 lira sigaraya verdiğim parayı biriktirerek, 750 lira topladım. Kendime bir motosiklet aldım. Şimdi çok rahatım. Sıhhatim yerinde ve huzurluyum. Ben bilseydim 20 sene önce bırakırdım. O zaman bıraksaydım biriktirdiğim parayla kamyon ve taksi almıştım kendime” diye konuştu.

Aydın, sigara içenlere tavsiyede bulunarak, sigaranın bırakılabileceğini, herşeyden önce sağlığın önemli olduğunu, ayrıca sigaraya verilen parayla pekçok şey alınabileceğini sözlerine ekledi.

haberler.com

Bunlar da hoşunuza gidebilir...