Şampiyonun Hikayesi

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Dünya Süpersport Şampiyonluğu’nu 3. kez kazanarak erişilmesi güç bir başarıya imza atan Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun hayatını anlatan “54” filminin galası yapıldı.

Dünya Süpersport Şampiyonu milli motosikletçi ve Red Bull sporcusu Kenan Sofuoğlu’nun hayatını anlatan ’54’ filminin galası İstanbul’da yapıldı. İstinyePark’taki galaya Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Başkan Yardımcısı Tayfun Şık, TMF Teknik Asbaşkanı Hamit Dizman, TMF Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kılıç, milli sporcu Kenan Sofuoğlu, ailesi, yakınları, Türkiye şampiyonları ile motorsporları camiasından davetliler ve gazeteciler katıldı. Yönetmen Cengiz Yıldız tarafından hayata geçirilen 26 dakikalık filmin gösterimi sırasında duygusal anlar yaşandı. Özellikle milli motosikletçinin hayatta olmayan ağabeyleri Bahattin ve Sinan Sofuoğlu kardeşlerin görüntülerinin olduğu bölümlerde izleyenlerin duygulandıkları gözlendi. Filmin sonunda seyirciler, Kenan Sofuoğlu’nu dakikalarca ayakta alkışladı.

‘TEK HEDEFİM GENÇLERİN BAŞARILI OLMASI’

Sevdiklerini kaybettiğinde bile mücadelesine devam eden Sofuoğlu, “Hayat hikayemi bu şekilde bir belgesel haline getirme fikrine sıcak bakmamın tek bir nedeni vardı. Benden sonra gelecek olan kuşaklar ilham vermek. Ben elimden geldiği kadarıyla genç sporculara yardımcı oluyorum. Bunun için Akyazı’da dünya standartlarında bir pist yaptım. Bizim antrenman yerimiz yoktu. Çok zorlanırdık. Onlar antrenman yapabilsin, benden de başarılı olsunlar istedim. Ama sadece antrenmanla olmuyor. Sporcuların zihinsel antrenmana da ihtiyacı var. O da motivasyon. Ben de zor zamanlarımda bile nasıl motive olduğumu, sonucunda neler elde ettiğimi göstermek istedim. Red Bull’dan gelen belgesel fikri bu yüzden çok hoşuma gitti. Zaten Red Bull ile geleceğin yıldızlarını yetiştirdiğimiz için bu filmin önemli olduğunu düşünüyorum. Günün birinde yerimi onlara bırakacağım” diyerek projenin yapılma sebebini açıkladı.

’54’filmi galanın ardından televizyonlardan bütün sporseverlerle buluşacak. Motorsporlarının yeni yeni gelişmeye başladığı yıllarda azimle mücadele eden ve bir sürü zorluğu geride bırakarak dünya şampiyonluklarına koşan Sofuoğlu’nun hayatı gençlere ilham verecek.

Öte yandan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, İspanya yarışında yaşadığı teknik arızanın ardından mekanikerlerinde değişikliğe gidileceğini söyledi.

Kaynak TMF

Bunlar da hoşunuza gidebilir...