Şampiyon Yeniden Piste Çıkıyor

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Dünya Supersport Şampiyonası’nda sezonun 2. ayak yarışı 13 Nisan’da İspanya’da gerçekleştirilecek.

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun yarıştığı Dünya Supersport Şampiyonası’nın 2. Ayak yarışı bu hafta sonu Motorland Aragon Pisti’nde koşulacak. Mahi Yarış Takımı’nın başarılı pilotu, İspanya’daki yarışta sezonun ilk birinciliği için mücadele edecek. 11 Nisan Cuma günü serbest antrenmanların yapılacağı 2. Ayak yarışının sıralama turları 12 Nisan Cumartesi günü saat 16:55’te koşulacak. Sezonun 15 turluk (80.160 Km) 2. Ayak yarışı ise 13 Nisan Pazar günü saat 12:40’da start alacak. Motorland Aragon Pisti 5.344 metre uzunluğunda. Pistin 10 sol ve 7 adet sağ viraj bulunurken, start finiş düzlüğü ise 968 metre.

2007, 2010 ve 2012 WSS Şampiyonluğuna imza atan Kenan Sofuoğlu, kariyerinde 82 kez start alırken, 57 kez kürsüye çıkıp, 26 yarışta da İstiklal marşımızı dünyanın çeşitli pistlerinde çaldırdı.

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nın Avustralya’daki ilk yarışında düşerek sezona şanssız bir başlangıç yapmıştı.

İspanya yarışına Akyazı’daki kendi pistinde hazırlandığını belirten Kenan Sofuoğlu, “Aragon’daki yarışın hazırlıklarını Akyazı’da yaptım. Ne yazık ki Avustralya’da hem galibiyeti hem de puanları kaybettim. Artık o yarış arkamızda kaldı. Şimdi önümüzde Aragon yarışı var. Aslında Aragon pistinde hiçte iyi anılarım yok. Geçmişte birçok talihsizlikler yaşadım. Hedefim 2014 yılında ilk galibiyetimi ve Aragon’daki ilk podyumumu bu hafta sonu yapmak. Motosikletim bu sene çok iyi ve bana büyük güven veriyor. Takımımız daha da deneyimli hale geldi. Avustralya’da şanssızlıklardan dolayı kötü bir başlangıç yaptık ama bundan sonraki yarışları kazanma gücümüz var” dedi.

TMF

Bunlar da hoşunuza gidebilir...