Şampiyon Türkiye’de yarışacak!

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Pazar günü İzmir’deki Türkiye Şampiyonası’nda rakipleriyle mücadele edecek.
2009 Dünya Supersport Şampiyonası’nı 3. sırada tamamlayan 2007 Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Motosiklet Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan ve sezonun son son yarışı olan Türkiye Pist Şampiyonası’nın 7. ayak mücadelesinde Türk yarışçılarla buluşacak.

Motosiklet Federasyonu Başkanı Süleyman Memnun, yaptığı açıklamada, dünya şampiyonu sporcuların bir çok ülkede kendi ulusal müsabakalarına birer kez katıldıklarını söyledi. Dünya Supersport Şampiyonası’nın sona ermesinin ardından Kenan Sofuoğlu’nun da Türkiye’de yarışacağını belirten Memnun, şöyle konuştu:
”Türkiye’deki bütün sporcular Kenan Sofuoğlu ile aynı pistte yarışmak ister. Çünkü Kenan, bir hedeftir. Herkes Kenan Sofuoğlu gibi başarılı olmak ister. Sporcular Kenan’ın rakibi değiller ama diğer taraftan da yarışmak için heyecan duyuyorlar. Sporcular kendi aralarında kaynaştığı gibi Kenan ile yarışarak performanslarını da görmek isterler. Kenan, burada kendileri için bir ölçü olacaktır.”

Şampiyonaya yaklaşık 100 sporcunun katılmasını beklediklerini dile getiren Memnun, ”Dünya şampiyonu sporcular ağustos ayında yarışlara ara verildiğinde veya sezon bittiğinde ulusal müsabakalara katılırlar. Kenan da sezon sonunda katılacağı için şampiyonanın son ayağını özellikle İzmir’e alıyoruz” dedi.

Ayrıca Pazar günü Pınarbaşı Pisti’nde Süpermoto yarışları da gerçekleştirilecek.

Kaynak:Ajans Spor

Bunlar da hoşunuza gidebilir...