Şampiyon Oğlu Hamza İçin Yarışacak

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Milli motosikletçimiz , ’nda sezonun beşinci yarışına ’da çıkacak.

Kariyerindeki dördüncü dünya şampiyonluğunu bu sene kazanmak için mücadele veren Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, İmola’da yapılacak 5. Ayak yarışıyla genel klasman liderliğini sürdürmek istiyor.

İtalya yarışı 8 Mayıs Cuma günü serbest antrenmanlarla başlayacak. 9 Mayıs Cumartesi günü sıralama antrenmanlarının ardından 10 Mayıs Pazar günü 17 turluk (83,912 km) büyük yarış TSİ 12:40’da İmola Pistinde start alacak.

Üç dünya şampiyonluğu bulunan Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nda 96 yarışı geride bırakırken, 63 kez ödül kürsüsüne çıkma başarısını gösterdi. Sofuoğlu 29 kez birinci olarak İstiklal Marşımızı dünyanın çeşitli pistlerinde çaldırdı.

SÜRÜCÜLER KLASMANI
1- KENAN SOFUOĞLU (TÜRKİYE) 80 PUAN
2- PATRICK JACOBSEN (USA) 55
3- JULES CLUZEL (FRA) 45
4- KYLE SMITH (GBR) 45
5- LORENZO ZANETTI (ITA) 41

MARKALAR KLASMANI
1- KAWASAKİ 80 PUAN
2- HONDA 73
3- MV AGUSTA 63
4- YAMAHA 21

HAMZA BEBEK İÇİN YARIŞACAK

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nın İtalya’da gerçekleştirilecek sezonun 5. yarışında beyin kanaması geçiren 2 aylık oğlu Hamza’nın üzüntüsüyle mücadele edecek. Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 14 Mart’ta Hollanda’da dünyaya gelen oğlu Hamza’nın 2 Mayıs Cumartesi günü Alanya’da eşi Julia Looman ile konakladıkları Otelde rahatsızlandığını anlattı. Hamza’yı Alanya’da hastaneye kaldırdıklarını belirten Sofuoğlu, “Çocuğun beyin kanaması geçirdiği tespit edildi. Sağlık Bakanlığı ambulansıyla Antalya’ya getirdiler. Ardından Ambulans uçakla İstanbul’a naklettiler. Oğlumun Alanya’dan İstanbul’a sevkinde başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin üst kademesi yakından ilgilendi. Cumhurbaşkanımız, Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ile Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Motosiklet Federasyonu Başkanımız da bizzat yakından ilgilendi” ifadelerini kullandı.

Oğlunun İstanbul’da Medipol Hastanesinde Ameliyat edildiğini kaydeden Sofuoğlu, Hamza’nın ellerini ve ayaklarını oynatmaya başladığını söyledi. Sofuoğlu, çocuğun durumunun kritik olduğunu ancak umudunu yitirmediğini dile getirerek, “doktorlar bin çocukta bir böyle sebepsiz beyin kanamasının yaşandığını anlattılar. Hamza şu an hastanede. Ameliyat sonrası elleri ve kollarındaki hareketlilik bizi umutlandırdı. Allah’tan umut kesilmez” diye konuştu.

İtalya yarışına katılma noktasında karar vermekte zorlandığını anlatan Sofuoğlu, “Gidip gitmeme konusunda ne yapacağıma karar vermekte zorlandım. Diğer taraftan hayat devam ediyor. Oğlum için İtalya yarışını kazanmak istedim ve gitmem gerektiğini hissettim. Allah bizi ağır bir imtihanla sınıyor. Buna da şükür etmek zorundayım” ifadeleriyle yaşadıklarını anlattı.

TMF

Bunlar da hoşunuza gidebilir...