Rossi yüzde 99 Yamaha’da devam

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Valentino Rossi, Ducati ile herhangi bir görüşme yapmadığını belirterek, gelecek yıl Yamaha’da devam etme ihtimalini yüzde 99 olarak değerlendirdi.

Geçtiğimiz sene Yamaha’nın uzun sürüşlerde kendisi ve takım arkadaşı Jorge Lorenzo arasıda seçim yapmak zorunda kaldığını söyleyen dünya şampiyonu İtalyan sürücü, bunun kendisini ve Lorenzo’nun lehine bir durum olmadığını belirterek Ducati’ye geçme tehdidinde bulunmuştu.

Rossi, Ducati teknik direktörü Filippo Preziosi ile dostluğunun olduğunu söylemesine rağmen, Yamaha’dan ayrılacağı yönündeki açıklamalarından geri adım atmıştı.

Rossi, Gazzetta dello Sport’ta yayınlanan açıklamasında, “Filippo Preziosi ile yıllardır olan bir dostluğum var. Fakat bunun ötesined Ducati ile yapılmakta olan bir görüşme sozkonusu değil. Yamaha’da kalma ihtimalim yüzde 99” diye konuştu.

Preziosi de, Rossi’nin Ducati’ye katılma şansının şu an için çok zayıf olduğunu belirterek, “Valentono ile bir yıldır konuşuyorum bu konuyu konuşuyorum, fakat çok uzak bir ihtimal. Kendisiyle kişisel seviyede çok mükemmel bir dostluğum var. Fakat hiç bir zaman masaya oturup da bir görüşmemiz olmadı” dedi.

TurkiyeF1.com

Bunlar da hoşunuza gidebilir...