Rossi, Mugello’da yeniden atağa geçecek

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Valentino Rossi, hayal kırıcı Fransa Grand Prix’sinin ardından bu hafta sonu gerçekleşecek Mugello yarışında geri döneceğinden emin.

7 defa dünya şampiyonu olan Rossi, Le Mans’ta kötü bir performans sergilemiş ve yarışı ancak 16. sırada tamamlayabilmişti. Rossi böylece, şampiyonada liderliği takım arkadaşı Jorge Lorenzo’ya kaptırmış oldu.

Mugello’da hiç de kolay bir yarış olmayacağını ifade eden doktor, yine de Fransa’da yaşanan kötü performansını telafi edeceğini ileri sürdü.

“Mugello’da yarışmak benim için çok sıra dışı” diyen Rossi, konuşmasında şunları kaydetti: “Ancak her sene bu pistte iyi dereceler elde etmeme rağmen, bir önceki dereceye ulaşmak güçleşiyor. Bu pistte art arda 7 zafer kazanmak da halen ulaşılamaz bir başarı olarak görülüyor.”

“Mugello’da yarışırken üzerimde bir baskı hisssetsem de, fanlarımın bana gösterdiği destek ve tezahürat mükemmel bir ivme oluyor. Bu sene de benzer şekilde bir başarı kaydetmeyi bekliyorum. Bununla birlikte, beklentilerimizin aksine herşeyin ters gitmesi de mümkün. Fakat kendi evimdeki yarış olması sebebiyle kuvvetli olan ihtimal, herşeyin yolunda gideceği yönünde.”

Kaynak | TurkiyeF1.Com

Bunlar da hoşunuza gidebilir...