Rossi, Kazadan Bir Ay Sonra Pistte

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Haziran ayının başında Mugello’da antrenman seansında geçirdiği kaza nedeniyle bacağı kırılan Valentino Rossi bugün Mugello’da piste çıktı.

Bacağı kırıldıktan sonra uzun süre pistlerden uzak kalması beklenen Rossi’nin iyileşme süreci beklenenden çok daha hızlı ilerliyor ve İtalyan sürücü bugün Misano pistinde motora oturdu.

Rossi, Yamaha’nın Dünya Superbike Şampiyonası’nda mücadele eden James Tosland’ın motoruyla piste çıktı.

Rossi bu test seansında önce 11 ardından 15 tur attı ve ilk bölümde en iyi derecesinin 1.41.000 olarak ölçüldüğü iddia edildi. Daha sonraki bölümde ise Rossi derecesini geliştirdi ve 1.38.200 yaptı. Max Biaggi’nin buradaki en iyi derecesi ise 1.36.589 ve bu SBK motoruyla yapılmış en iyi derece.

Testin ardından konuşan Rossi, önümüzdeki Almanya yarışında dönmek istediğini yineledi ancak acı çektiğii belilrtti.

Rossi “Buradan itibaren ne kadar çalışmamız gerektiğini ve motoru ne kadar sürebildiğimi görmek için bu testi yaptık. Test olumluydu çünkü en azından sürebildim ancak MotoGP sürüşünde böylesi bir testten daha fazlası var.”

“Bileğimde, dizimde ve omzumda biraz ağrı var ancak bunların dışında omzumda gücüm eksikti ve bileğimde biraz oynama vardı. Sachsenring’de gerçekten dönmek istiyorum ancak şu anda bunu söylemek için çok erken.”

“Hâlâ 12 günüm var ve önümüzdeki günlerde ne kadar gelişebileceğimi görmeliyiz. Gerçekten Sachsenring’de olmak istiyorum ancak karar vermeden önve 1 haftamız daha var.” dedi.

Kaynak TRF1

Bunlar da hoşunuza gidebilir...