Rekor, Yükseklik Ve Mesafe!

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Avustralyalı akrobatik motorkrosçu Robbie Maddison, Perşembe günü Yunanistan da neredeyse 1000 metre uzunluğunda ve 85 metre yüksekliğindeki Korint Kanalı nın üzerinden atlamadı, başa çıkması gereken daha büyük bir engeli vardı: Korku.

Serbest stil motorkros üç katlı bina yüksekliklerine kadar çıkabilen yüksekliklerde gerçekleştirilen taklalar gibi nefes kesen hareketler ile dünyanın en tehlikeli sporlarından birisi. Robbie Maddison da FMX de dünyanın en iyilerinden birisi.

Ancak bu, 28 yaşındaki Avustralyalı için kesinlikle yeterli değil. Maddison her zaman daha da büyük heyecanlar peşinde koşuyor ve öncü dublör Evel Knievel in gururunu kabartacak birkaç muhteşem atlayışı da tamamladı. 2007 ve 2008 yıllarında Maddison 107 metreye (350 feet) kadar çıkıp mesafe olarak üç tane dünya rekoru kırdı. 2009 yılında Yeni Yıl arifesini Las Vegas ta 30 metre zıplayarak Paris Las Vegas ın önündeki Zafer Anıtı na inerek ve daha sonra da anıttan yer seviyesine doğru atlayarak kutladı.
Geçen yıl da köprünün orta kanatları açıkken Thames Nehri nin üzerindeki Tower Bridge in üzerinde backflip yaparken çekilmiş fotoğrafları tüm dünyada yayınlandı.

1893 yılında inşa edilmiş olan Korint Kanalı nın üzerinden birçok motorkrosçu atlamak istedi; ancak bunu ilk başarabilen Avustralyalı oldu. Honda 500 ünü bir havuzun yanından, bir futbol sahası boyunca ve bir tavuk çiftliğini geçerek saatte 125 kilometre hıza ulaştırdı. Perşembe sabahı, yerden 85 metre yükseklikteki, kanalın üzerinde yer alan bir rampadan hızlanarak, sağ salim kanalın diğer tarafında hazırlanan bir toprak yığınına indi. Atlayış sırasında Maddison kanalın yüzeyinden 95 metre yükseklikteydi.

Maddison sürekli değişen yüzeylere rağmen çimenden betona, ahşaptan asfalta ve de halıya- yaklaşımı doğru tutturmanın yeterince zor olduğunu ancak atlayışının önünde daha büyük bir engel olduğunu söylüyor: Korkuyla başa çıkmak, o her zaman işin en zor kısmı diyor Maddison.

Maddo Red Bull X-Fighters Dünya Turu nun sezon açılışı için Yunanistan dan doğru Meksika ya seyahat edecek. Maddison geçen sene genel sıralamada ikinci oldu ve bu yıl unvanı kazanmayı hedefliyor.

[nggallery id=4]

Kaynak | Redbull

Bunlar da hoşunuza gidebilir...