Razgatlıoğlu’na büyük destek..

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Almanya’da 24 Nisan’da yapılacak Yamaha R6 Dunlop Cup’ta yarışacak Türk sporcu Toprak Razgatlıoğlu’na destek olmak amacıyla sinema sanatçısı Sümer Tilmaç’ın da yer aldığı yaklaşık 200 motosiklet tutkunu, Antalya’nın Alanya ilçesinde bir araya geldi..

Konaklı beldesinde toplanan motosiklet tutkunları, burada Toprak Razgatlıoğlu ve babası Arif Razgatlıoğlu tarafından karşılanadı. İlçede tur atan motosikletliler daha sonra, vatandaşların alkışları arasında Galip Dere Plajı’nda toplandı. Motosikletiyle alanda sürüş yapan Tilmaç’a vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Alanya’da yaşayan motosiklet sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, daha sonra özel olarak oluşturulan alanda motosikletiyle gösteri yaptı. Henüz 15 yaşında olan ve 25’i birincilik olmak üzere, bugüne kadar toplam 36 kupası bulunan Toprak Razgatlıoğlu’nun eski bir motosiklet sporcusu olan babası Arif Razgatlıoğlu ile yaptığı gösteri, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Gösterinin ardından açıklama yapan sinema sanatçısı Sümer Tilmaç, genç sporcuya yarışacağı uluslararası yarışlar öncesi destek vermek amacıyla Alanya’ya geldiklerini söyledi. Kendisinin uzun zamandır motosiklete bindiğini ifade eden Tilmaç, şöyle konuştu:
”Toprak, yarışta ’yi temsil edecek. Yarışta kupa kazanacağına inanıyorum. Çocukluğumdan beri motosiklete biniyorum. Motosiklete binmek benim için bir özgürlüktür. Gençlerimizin motosiklete, önlemini alarak binmeleri gerekiyor. Motosiklet sadece hız yapmak için kullanılan bir alet değil.” Genç sporcunun babası Arif Razgatlıoğlu da Toprak’ın Almanya, ve Avusturya’da eylül ayına kadar yapılacak 8 uluslararası yarışta Türkiye’yi temsil edeceğini belirtti. Razgatlıoğlu, Türkiye’de 36 sporcunun katıldığı elemelerin ardından Almanya’da yapılacak yarışa Toprak ile Barış Tok’un seçildiğini ifade etti.

Arif Razgatlıoğlu, şunları söyledi:
”Toprak’a yarış öncesi destek olmak amacıyla Isparta, Burdur, Konya ve Antalya’nın ilçelerinden yaklaşık 200 motosiklet tutkunu Alanya’ya geldi. Toprak’ın bu yarışta önemli başarı elde edeceğine inanıyorum. Toprak ileride Türkiye’nin tanıdığı gibi uluslararası başarılara imza atacaktır. Toprak, 24 Nisan’da Almanya’nın Lausitz kentinde yapılacak ilk yarışın ardından yine Almanya, Hollanda ve Avusturya’daki toplam 8 yarışta Türkiye’yi temsil edecek. Son yarış Eylül ayında yapılacak.”

Toprak Razgatlıoğlu ise kendisine destek veren Sümer Tilmaç, babası Arif Razgatlıoğlu ve motosiklet hayranlarının yüzünü kara çıkarmayacağını dile getirdi. Toprak, hedefinin Kenan Sofuoğlu gibi uluslararası yarışlarda Türkiye’yi temsil ederek, şampiyonluklar elde etmek olduğunu kaydetti.

Kaynak Ajansspor

Bunlar da hoşunuza gidebilir...