Pedrosa’yı Misano’da Durdurabilen Olmadı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.


Dani Pedrosa, 2010 MotoGP Şampiyonası’nın Misano’da yapılan 12. yarışında çok üstün bir galibiyet elde etti.

Tüm hafta sonu boyunca tek bir antrenman seansı haricinde en hızlı isim olan Pedrosa, pol pozisyonundan başladığı yarışta baştan sona lider giderek damalı bayrağı ilk sırada görmeyi başardı.

Daha ilk baştan itibaren rakipleriyle farkı büyük bir şekilde açmayı başaran Repsol sürücüsü, yarışta farklı bir ara 5 saniyenin üstüne çıkardı ancak daha sonra performansını düşürerek art arda 2. zaferini elde etti.

Yarışa 2. sıradan başlayan şampiyona lideri Jorge Lorenzo, bir ara Casey Stoner’la mücadele etse de daha sonra rahat bir yarış geçirdi ve 2. oldu.

Yarışa 4. sıradan başlayan , Casey Stoner’ı geçmeyi başararak podyumu tamamlayan isim oldu. Rossi’yi Repsol Honda’dan Andrea Dovizioso takip etti.

Yarışı kazanan Pedrosa olsa da, yarışın ardından Rossi’ye büyük sevgi gösterileri vardı. İtalyan sürücü bir ara oldukça kalabalık bir taraftar grubu arasında kaldı.

Yarışa 3. sıradan başlayan ve iyi bir başlangıç yapan sürücüsü Casey Stoner’ın performansı giderek düştü ve Avustralyalı sürücü önce Rossi’ye ardından Dovizioso’ya geçilerek ancak 5. olabildi.

Tech 3 sürücülerinin 6 ve 7. sıraları elde ettiği yarışta, ilk turda Loris Capirossi ile temas yaşayan Nicky Hayden yarış dışı kaldı.

Sezonun 12. yarışının ardından Lorenzo 271 puana yükselerek liderliğini sürdürürken, 2. sıradaki Pedrosa puan farkını ancak 63’e düşürebildi.

Kaynak:TRF1

Bunlar da hoşunuza gidebilir...