Ogün Bülent Görgün

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

ogün bülent

Bize kendinizden bahsedermisiniz?

01-11-1973 ‘da doğdum. Bir süre Almanya ‘da yaşayıp sonrasında İstanbul Dragos ‘ta yeşilliklerle dolu babaannemin evinde büyüdüm. İlkokulu Cevizli, orta ve lise eğitimimi Orhangazi lisesinde tamamlayıp TRT İstanbul Radyo gençlik korosunda korist olarak görev yaptım aynı zamanda da basketbol hayatım sürdü.

Müzik çalışmalarım ağır basınca basketbolu askıya aldım medya fm ilk zamanlarında “Pazar Şenliği” programını yapıp sunuyor, canlı şarkılarla dinleyicilerle buluşuyordum. Ardından 1999 yılında solo albüm çalışmam başladı yaşadığımız üzücü deprem yüzünden albümüm 2001 yılında maalesef promosyon yapılamadan elimizde kaldı.

Kaç yıldır müzikle uğraşıyorsunuz?

17 seneyi aşkın müzik piyasasının içindeyim. klavye ritm bilgilerim mevcut ama aktif olarak klasik gitar çalıyorum, gitarımla şarkılarımı söylüyor, bestelerimi yapıyorum.

Motosiklet tutkunuz ne zaman ne şekilde başladı?

1992 yılında Kuşadasında müzik yapmaya gittiğim maceramda motosiklet tutkum başladı. Kendime “burası Kuşadası ama nasıl gezeceğim?” dediğim anda kiralık motosikletleri görmemle başladı ve o zaman işte benim hayatım, benim tutkum dedim! Çünkü keşfedilmemiş yerleri tek başına özgürce rüzgarı hissederek keşfettim, doğaya kendimi emanet ederek gittim gittim ve artık o benim vazgeçilmezimdi.

Motosiklet temalı şarkılarınız olduğunu biliyoruz, bu şarkıların üretim aşamalarından bahsedermisiniz?

Motosiklet sevdalısıydım ama bunun tehlikelerini biliyor öğreniyor kasksız, korumasız ehliyetsiz gidilmemesi gerektiğini internet sitelerinden öğreniyordum. Devamlı takip ettiğim sitelerin başında olan “motosiklet.net” sitesinin bir organizasyonunda Darülaceze gezisi ardından hayatını kaybeden motosikletciler anısına basın açıklaması sırasında motosiklet kullanıcılarının sesinin yeterince duyulmadığını ve hayatını kaybeden kardeşlerimizin çok genç yaşta bilinçsizce hem kendi hataları hem de araçlar tarafından farkedilmemesi sonucu hayatlarını kaybettiklerini gördüm.

Bu bende üzüntü yarattı, birşeyler yapmalıydım, ne yeteneğim vardı? Beste yapıp söz yazıyordum o zaman şarkı yapmalıyım dedim! ilk şarkım “Farkedin” artık “Farkedin Bizi” oldu.

FARKEDİN ARTIK FARKEDİN

Biz kardeşiz motorcuyuz
Gönüllerde hep yolcuyuz
Yollar uzak olmaz bize
Gidiyoruz hep sevgiyle

Biz kardeşiz motorcuyuz
Bu sevdanın tutkunuyuz
Yollar uzak olmaz bize
Özgürlüktür bu yolumuz

Biz kardeşiz motorcuyuz
Hep bir yürek bir oluruz
Yollar uzak olmaz bize
Biri düşse kahroluruz

Kimse bize serseri demesin
Yollarımızdan eylemesin
Bizlerde canız yanarız
Kaybettiklerimize ağlarız

Ne yürekler koptu bizden ne yiğitler göçtü erken
Analar yolları gözlerken ey kardeşim sakın yelden
Ne yürekler koptu bizden ne yiğitler göçtü erken
Analar yolları gözlerken dönülmedi esen yelden

Farkedin artık farkedin farkedin bizi farkedin
Farkedin artık farkedin farkedin bizi farkedin
Farkedin artık farkedin farkedin bizi farkedin
Farkedin artık farkedin farkedin bizi farkedin

ve ardından motosikletÇi arkadaşlarımla gittiğimiz çocuk yuvalarında çocuklarımızın bize ilgisi ve özgürlük çığlığı onların söylemleriyle “motosikletci abi hoşgeldin motosikletci abla hoşgeldin” adlı bestemi yaptım.

MOTOSİKLETÇİ ABİ/ABLA

Motosikletci abi hoşgeldin
Motosikletci abla hoşgeldin

Burada hüzün var burada keder var
İçimdeki boşluğu bir bilsen abi!
Gündüzleri çekilmez geceleri hiç bitmez
Yalnızlık diz boyu bir görsen abi!

Abiiiii ah abi abla ah abla
Abiiiii ah abi abla ah abla

Motosiklet'ci abi hoşgeldin
Motosiklet'ci abla hoşgeldin

Kime anam desem kime babam desem
Şaşırdım kaldım bir başıma bir görsen abi!
Uyumadım ana kucağında büyümedim baba ocağında
Kaldım yine bir başıma bir görsen abi !

Hadi beni alıp götürsene motosiklete bindirsene
Özgürlüğün tadına bir varsam abi
Yine gelecekmisin beni sevecekmisin
Gözlerimi yollarda bırakma abi !

Abiii ah abiii gel abii abla ah abla
Abiii ah abiii gel abla abla ah abla
Motosikletciiii abiiiiiiii

Bu şarkıları bir albümde toplamak için çalışmalarınız var mı?

Evet, “Motosingle” adı altında 1 remix, 2 sözlü şarkı olarak toplam 3 parçalık hazırlanacak single çıkaracağız. Aranjeler Güneş Ünal, Mix Bayülken gibi profosyonel ekip çalışmasıyla hazırlandı.

Eğer kabul ederlerse bu albümün gelirinin bir bölümünü motosiklet kazalarında hayatlarını kaybeden arkadaşlarımızın ailelerine, çocuklarına, bir bölümünüde çocuk yuvalarımızdaki kimsesiz çocuklara vermeyi istiyoruz. MESAM üyesi olduğum için oradan satışlarımız kontrol edilebilecek.

Klip çalışmalarınızın olduğunu biliyoruz, detayları paylaşırmısınız?

Evet klip calışmamı 2 bölümde gerçekleştirmeyi planlıyoruz, 1 bölüm ön çekimlerimiz 03-06-2007 pazar günü ibrahim Mersin kardeşimizin hayatını kaybetmesinin 1. yıl anısına Merter Mc Donalds önünde saat: 14:00 ‘da yapacağız.

2.bölüm MARMOK konseri sırasında 21-24 haziran tarihinde konser görüntülerinden oluşacak.
MARMOK başkanı Sn. Güneş Karaçetin ‘e sonsuz teşekkürleri'mi şimdiden iletmek isterim.

Sakarya Poyrazlar festivalinde sahne aldınız, bu organizasyonların devamı gelecek mi?

Sakarya konseri muhteşemdi, Sakarya'nın motosiklete ve motosikletciye ilgisi, sevgisi taktire şayan! Karşılamaları ve yağmur yağmasına rağmen tüm motosikletcilere sahip çıkmaları izlenimlerim arasındaydı. Ben konser günü gittim 1 saat sahnede kaldım ama doyamadım diyebilirim, benim ilk motosikletci şarkılarımı okuduğum konserdi heyecanlı ama samimiydim çünkü bende motosikletciydim, söylerken bende karşıdan kendimi dinledim sanki.

Tesadüf İzmit'li üniversiteli genç orkestra arkadaşlarımla aylardır beraber çalışıyormuşcasına bütünleştik, benim şarkılarım yanı sıra Haluk Levent, Kıraç ve bir çok sevilen yorumcuların şarkılarını'da seslendirdim.

MARMOK konserimiz olacak ve önümüzdeki motosiklet festival organizasyonlarıyla ilgili görüşmelerimiz sürüyor .

Motosiklet kullanıcılarına iletmek istediğiniz son bir mesajınız var mı?

Onlar benim parçam gibi! Tırnağımın kanamasını bile istemem o yüzden ne olur kask, koruma, ve sürat duygumuza gem vuralım. Birlik, beraberlik, gelecek nesillere asil, onurlu, birbirine sahip çıkan bir motosikletci anlayışı bırakalım. Birde motosiklet sitelerinde okuma, öğrenme, bilgilenme, bilgilendirme.

Duayen motosikletci büyüklerime sonsuz sevgi, saygı, kardeşlerimede aynı şekilde sevgilerimi yolluyorum. Bayan sürücülerimiz beni çok mutlu ediyor çoğalması dileklerimle, sizlerle çok daha güzel. Bizler birgün gideriz ama izimiz, ürettiklerimiz kalır faydamız olursa ne mutlu bize çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkalım hep beraber yaşarken yaşatalım

Size ve ekibinize bana zaman ayırdığınız, kendimi ifade etmemde yardımcı olduğunuz için teşekkürlerimi sunarım. SEVGİLERİMLE DESPERADOST ogün bülent

Bunlar da hoşunuza gidebilir...