Mugello nun hakimi Doktor

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

MotoGP sezonunun 6. ayağı İtalya Grand Prix’sini, pilotu kazandı. Son 3 yarıştan zaferle ayrılan Rossi, Mugello Pisti’nde ise üst üste 7. yarışını kazandı.

NTV’den canlı olarak yayınlanan MotoGP İtalya Grand Prix’sini, Fiat Yamaha pilotu Valentino Rossi kazandı.

Mugello Pisti’nde 23 tur üzerinden yapılan yarışa pol pozisyonda başlayan ‘Doktor’ lakaplı Rossi, kötü bir start alınca 4. sıraya geriledi. 3. turda yaptığı ataklarla liderlği yeniden ele alan İtalyan pilot, kalan turlarda farkı açtı ve en yakın rakibinin 2.2 saniye önünde finişe ilk ulaşan isim oldu.

Kariyerinin 91. zaferini ülkesinde kazanan İtalyan pilot, kendisine ait bir pistte üst üste yarış kazanma rekorunu da geliştirdi. Rossi, Mugello’da üst üste 7. galibiyetini aldı.

Bu sonuçla MotoGP tarihinin en çok yarış kazanan ikinci pilotu olan Rossi, Mugello’da Michelin hakimiyetine de son vererek, Bridgestone lastikleriyle 17 yıl sonra bu pistte yarış kazanan ilk isim oldu.

4. sırada başladığı yarışta bir ara liderliğe yükselen Ducati pilotu son şampiyon Casey Stoner, Rossi’nin arkasında kalarak ikinci sıradan finiş gördü. Honda sürücüsü Dani Pedrosa üçüncü olurken günün sürpriz ismi Alex de Angelis, 4. olarak kariyerinin en iyi derecesine imza attı.

Yamaha’nın çaylak pilotu da 7. sırada başladığı yarışın 7. turunda kaza yapınca yarış dışı kaldı. İspanyol genç pilot bu sezon ilk defa bir yarıştan puansı ayrıldı.

Sezonun 7. ayağı Katalunya Grand Prix’si 8 Haziran’da İspanya’da koşulacak.

Kaynak:NTV Spor

Bunlar da hoşunuza gidebilir...