Motosikletleri Fark Edin

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Türkiye genelinde yaygınlaşan motosiklet ve motosiklet sürücüleri artık büyük şehirler dahil olmak üzere bir çok kentimizde alternatif, ekonomik ve hızlı bir ulaşım aracıdır. Fakat bu tutkulu ve güzel motosikletlerin en büyük dezavantajı trafik de seyir halinde kapladıkları alanın azlığı ve diğer taşıtlara göre hızlı hareket etmeleri. Bu sebeplerden dolayı 4 teker ve üzeri sürücüler tarafından anlık fark edilmesi gerçekten güçtür.

motosikletlerifarkedin.com sitesinde yürütülmeye başlanan porojenin ana amacı otomobil ve ağır vasıta sürücülerini biz motosiklet sürücülerine yollarda, daha dikkat etmeye çağırmak ve motosiklet sürücülerine de başta kask kullanmak olsun trafik kurallarına karşı uyarmak.

T.C. Trafik Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı ile ortaklaşa yürütülecek olan projenin adı ‘Motosikletleri Trafikte Fark Edin?. Amaç motosiklet sürücülerinin diğer taşıtlar tarafından fark edilmesi, trafikte sıkıştırılmadan, motosiklet sürücülerine karşı nasıl davranması gerektiğini bilen bir sürücü kitlesi oluşturmak. Trafikte bizimde bir birey ve sürücü olduğumuzu hatırlatmak ve dikkatleri üzerimize çekmek.

Yaratıcılığınıza güveniyorsanız bu konu ile ilgili iki farklı temada 3 çeşit değişik proje örneği sunabilirsiniz. Proje temaları ‘Motosikletliye Dikkat? ve ‘Kask Takmak Hayat Kurtarır?.

Yabancı proje örnekleri, proje detayları, başvuru koşulları için motosikletlerifarkedin.com adresine bakabilirsiniz.