Motosikletler İstanbul Park a Çıkıyor

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Formula 1’de Türkiye Grand Prix’inin dışında 4 yıldır yarışma düzenlenmeyen İstanbul Park’ta hafta sonu motosiklette Türkiye Pist Şampiyonası ile Doğu Avrupa Pist Şampiyonası yarışmaları gerçekleştirilecek.

Türkiye Pist Şampiyonası’nın 3. ayak yarışmaları ile Doğu Avrupa pist Şampiyonası yarışmaları 9-10 Temmuz tarihlerinde İstanbul Park’ta yapılacak. Motosiklet Federasyonu’nca İstanbul Park’ın kiralanmamasına rağmen, Türkiye Şampiyonası’nın 1. ayak yarışması ’da, 2. ayak yarışması ise ’da düzenlenen şampiyona hafta sonu kendi ülkesinde gerçekleştirilecek.

İstanbul Park’ta Türkiye Şampiyonası ile birlikte Doğu Avrupa Pist Şampiyonası da gerçekleştirilecek. Şampiyonaya Yunanistan, Bulgaristan, ve ’dan yaklaşık 70 yabancı pilot katılacak. Türk pilotlarla birlikte İstanbul Park’ta yaklaşık 200 motosikletçi mücadele edecek.

Cumartesi günü antrenman ve sıralama turlarının yapılacağı şampiyonada Pazar günü ise finaller gerçekleştirilecek.

-PARK’A YOĞUN İLGİ-
Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, yaptığı açıklamada, İstanbul Park’ta ilk kez Türkiye şampiyonası düzenleyeceklerini kaydetti.

İstanbul Park’ta son olarak 2007 yılında Moto GP yarışmalarının gerçekleştirildiğini ve o tarihten sonra motosiklet yarışması düzenlenmediğini ifade eden Uçar, şöyle konuştu:

”İstanbul Park’ı kiralama yöntemiyle burada şampiyona düzenliyoruz. Çünkü şampiyonaya elverişli en uygun pist burası. Formula 1 yarışmasının 2 ay öncesi ve sonrasına yarışma verilmediği için ilk iki ayak koşusunu yurt dışında gerçekleştirmek zorunda kaldık. İstanbul Park’a yoğun bir ilgi var. Yarışmacılar çok istekli. İnşallah İstanbul Park’ın tamamen Türk sporunun hizmetinde olduğu günleri de görürüz.”

Ajansspor

Bunlar da hoşunuza gidebilir...