MotoGP’nin Olaylı Son Yarışını Pedrosa Kazandı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

2012 MotoGP Şampiyonası’nın olaylı ve duygusal son yarışı Valencia’da zafer Honda’dan Dani Pedrosa’nın oldu.

Yarış başlamadan kuru zemin motoruna geçme kararı alan ve yarışa pit alanından başlayan Pedrosa, en geriden çok iyi bir yükseliş göstererek sezonun son yarışını kazanan isim oldu.

’da sakatlanan Ben Spies’ın yerine yarışan yedek sürücü Nakasuga, mükemmel bir yarışın ardından 2. olarak podyuma çıkmayı başardı.
2007 ve 2011 sezonlarının şampiyonu , yarış içerisinde motor değişikliğinin ardından iyi bir yükseliş gösterdi ve MotoGP’deki son yarışında podyuma çıkmayı başarmış oldu.

Şampiyon , lider gittiği sırada tur bindirirken büyük bir hata yaptı kaza yaparak yarış dışı kaldı. Yarış dışı kalan isimlerin arasında 2. sırada giderken düşen yer aldı.

Islak zeminde başlayan ancak hızlı bir şekilde kuruyan pistte bir çok sürücü düşerek yarış dışı kaldı.
Ducati ile son yarışına çıkan ve gelecek sene eski takımı Yamaha’ya dönecek olan Valentino Rossi ise pek zorlamadı ve 10. sırada kaldı.
Yarışın başlangıcında ise çok ilginç anlar yaşandı. CRT motoruyla yarışan Aleix Espargaro, 10. sıradan çok iyi bir kalkış yaparak ilk virajda liderliği ele geçirdi ve ilk 2 tur boyunca daha güçlü rakiplerini arkasında tutmayı başararak liderliğini korudu.

TRF1

Bunlar da hoşunuza gidebilir...