Rossi: 2008 Şampiyonluğum En Zorlu Çabam Oldu

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Valentino Rossi, 2008’de şampiyonluğu kazanmak için daha önceki senelere göre daha fazla çaba sarfettiğini söyledi.

İtalyan sürücü son şampiyonluğunu 2005 yılında kazanmış ancak daha sonraki 2 sene Hayden ve Stoner’in galibiyetini izlemek zorunda kaldı.

Rossi şampiyonluklarını karşılaştırmanın zor olduğunu söylese de, özellikle bu şampiyonluk için çok çalıştığını söyledi.

Rossi “Bunu söylemek zor ancak kesinlikle bu mükemmel.”

“Çok iyi hissediyorum çünkü bu sene çok zordı, özellikle Stoner ve Pedrosa ile. Bir çok zorlu mücadele ve yarışlar ile uzun bir sezon oldu.”

“Çok mutluyum. Kariyerimde şanslı olduğum zamanlar oldu, bir çok iyi ve zor şampiyonluklar kazandım, 2004’te Yamaha ile ilkini kazandığım gibi ancak bu seferki en çok çaba sarfettiğim oldu. Yarış hafta sonlarında çok çalıştım ancak yarışların dışında da sürekli konsantirasyonumu sürdürdüm ve güçlü oldum.” dedi.

Rossi ayrıca takımı Yamaha ve uzun süren Michelin birlikteliğinin ardından geçtiği Bridgestone’a teşekkürlerini iletti.

Rossi “Çok fazla çalışan Yamaha’ya, özellikle de Masao Furosawa’ya büyük teşekkürlerimi iletmek zorundayım.”

“Onlar harika emek sarfettiler. M1 bu sene her pistte çok hızlı oldu.”

“Bridgestone’a ve Jeremy Burgess başta olmak üzere tüm takımıma da teşekkür etmeliyim çünkü bu şampiyonluğu hak ettiğimizi düşünüyorum. Her hafta sonu çok güçlüydük ve hızlıydık.” dedi.

Rossi ayrıca şampiyonluğu 5. sıraya düştüğü yarışta büyük mücadele edip kazanması ile elde etmesinin daha da memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Rossi “Aynı zamanda bugün harika mücadele ve yarış olduğu için mutluyum. Motorumda kendimi rahat hissediyordum ve şampiyonayı böyle galibiyet ile kazanmak fantastik!” dedi.

Kaynak:trf1.net

Bunlar da hoşunuza gidebilir...