İtalyanlar’ın 700. Galibiyeti Rossi’den

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

San Marino'nun Misano pistinde gerçekleştirilen yarışı ev sahibi Valentino Rossi kazandı. Yarışa pole pozisyonunda başlayan Casey Stoner iyi bir start aldı ve yerini korumayı başardı. En göze çarpan çıkışı Dani Pedrosa gerçekleştirdi ve 6. sırada başladığı yarışta startla birlikte Rossi'yi geride bırakarak ikinci sıraya yükseldi. Pedrosa ve Rossi'nin ikincilik mücadelesinden yararlanan Stoner ikinci tur geride kalırken farkı 3 saniyeye kadar çıkarmayı başardı. İlk turun sonunda motorunun dengesini kaybeden Rossi bir anda taraftarlarını korkuttu fakat motorunu toparlamayı başardı ve Pedrosa'yı geride bırakarak ikinci turda starttaki yerini geri almayı başardı.

Lorenzo ve Pedrosa arasında yaşanan üçüncülük mücadelesi 'a yaradı ve ön gruba yaklaşmasını sağladı. Dördüncü tura girildiğinde Lorenzo, Pedrosa ile girdiği üçüncülük mücadelesini kazanmayı başardı. Bir tur sonra bu kez Elias, Pedrosa'yı geride bırakan isim oldu. pilotu Casey Stoner rahat bir şekilde lider durumda sürdürdüğü yarışın 7. turunda motorunun kontrolünü kaybetti ve kendisini bir anda yerde buldu. Amerikalı pilot şanssız bir şekilde yarışı terketmek zorunda kaldı ve liderliği ev sahibi pilot Rossi'ye devretti. Aynı tur içerisinde Dovizioso Nakanoyu geride bırakarak beşinci ıraya yükseldi. Bir tur sonrasında bu kez Toseland, Nakano'yu geride bırakan isim oldu ve altıncı sıraya yerleşti.

Rossi evinde kazandığı galibiyetle Casey Stoner ile puan farkını 75'e çıkarmayı başarırken Amerikalı pilotun şampiyonluk şanslarını da mucizelere bırakmasına neden oldu. Rossi'nin bu galibiyet ayrıca Misano'daki ilk zaferi, kariyerinin 68. ve İtalyan pilotların dünya şampiyonalarındaki toplamda kazandığı 700. Garand Prix galibiyeti oldu.

Kaynak:trf1.net

Bunlar da hoşunuza gidebilir...