Hayden, Ducati Yolunda

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Nicky Hayden, değişm zamanının geldiğini söyleyerek geleceğinin Repsol Honda’nın dışında bir yerde olacağı yönünde ipucu verdi.

Amerikalı sürücü, 2006’da şampiyon olmasının ardından 2 zorlu sezon geçirdi ve takım arkadaşı Dani Pedrosa’nın gölgesinde kaldı.

Hayden şu anda şampiyonada 11. sırada ve sezon boyunca henüz podyuma çıkamadı.

Bu senenin sonunda anlaşması bitecek olan Hayden, gelecek sezon Casey Stoner’in yanında sürmek için görüşme halinde, özellikle de Marco Melandri’nin Kawasaki anlaşmasını açıklamasının ardından.

Nicky Hayden: “Değişim zamanı geldi: Farklı vir şeylere ihtiyacım var. Şu anda çok fazla şey söyleyemem ama çok yakın bir zamanda resmi bir açıklaa gelecek.”

“Gerçekten tekrar bir takım arkadaşı gibi hissetmek istiyorum, yani herkesi aynı doğrultıda çalıştığı ve bilgileri paylaştığı bir takımda olmayı kastediyorum. O anın gelmesi için sabırsızlanıyorum”

Casey’e çok saygım var, bir sürücü olarak gelişmesi ve işini yapması açısından. Kendi işine önem veriyor ve (aldığı) sonuçları konuşturuyor. Onunla herhangi bir sorun yaşamayacağım”

“Motosiklet (Ducati), motoru ve gücü nedeniyle harika bir potansiyele sahip. Casey çok iyi sürüyor, o güçlü ve bunun için büyük saygı hak ediyor. Ama kendim deneyne kadar çok fazla konuşmak istemiyorum”

“Motosiklerin karakterinin, benim yeni mücadelemin bir parçası olduğunu düşünmüyorum. Sadece tekrar iyi sonuçlar almaya başlamak istiyorum”

Son yarışın ardından Bridgestone’ye geçiş kararı alan Pedrosa’nın takım arkadaşı Hayden, aynı şeyi yapacak konumda olmadığını söyledi ama İspanyol sürücünün kararına şaşırmadığını da belirtti.

Hayden: “Seçim yapacak pozisyona konmadım. Bir keresinde bana Bridgestone lastikleri isteme hakkında düşünerek zamanımı boşa harcayacağımı söylemişlerdi.”

“Ama ona (Pedrosa’ya) (Bridgestone) verdiklerine şaşırmadım. Bunun yanında Misano’da Dani’nin sahip olduğu çatalın aynısına sahip değildim. Hiç bir şey, beni yeni lastikleri denememe izin vereceklerini düşündüremez.”

“Dürüst olmak gerekirse benim için başlangıçta bir şoktu. Buna benzer bir şeyin asla olamayacağını düşünmüştüm, ama oldu. Benim de Bridgestone’yi düşündüğüm zamanlar oldu ama bana Honda tarafından alınacak bir karar olduğu söylendi ve benim için lastik seçimi konusunda herhangi bir seçim şansının olmadığı söylendi.”

Kaynak:trf1.net

Bunlar da hoşunuza gidebilir...