MARMOK Başkanı Sn Güneş KARAÇETİN

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Bu ay ki konuğumuz Marmok Başkanı sayın Güneş KARAÇETİN bizleri işletmesinde misafir ederken bir yandan da sorularımıza içten cevaplar verdi.

MA.
Güneş bey sizi tanıyabilirmiyiz?

GK
1954 İzmit doğumluyum. 1997 yılından beri Marmaris”te ikamet ediyorum. 20 yaşında motorla tanıştığımı düşünürsek tam 32 yıldır motor üstündeyim. Evli ve iki çocuk babasıyım. 1970 li yıllarda velosolex markalı önden motorlu bir motorla başlamıştık, şimdi kullanıyorum. Motosikletle ilgili tüm yayınları elimden geldiği kadar takip ediyorum.

MA
Marmok nasıl kuruldu kısaca anlatmanız mümkünmü?

GK.
2004 senesinde Runaway riders gurubunu Marmaris”e davet etmiştik. 2 gün çok güzel eğlendik gezdik Daha teferruatlısını yapma fikri oluştu , daha çok kişiye hitap eden daha iyi bir organizasyonu nasıl yapabiliriz derken marmok adı altında toplandık ve kolları sıvadık.
1.sini geçen sene düzenlediğimiz festivalimiz bu şekilde ortaya çıktı

MA
Diğer motosiklet kulüpleri ile ortak bir çalışmanız odlumu yada düşünürmüsünüz?

GK
Motora ve bu tutkuya kalbinde yer veren herkese eşit mesafedeyiz. Bu amacı güden her oluşumla ortak hareket etmemiz mümkündür. Zaten www.marmok.com adresinde beraber hareket ettiğimiz dost siteleri mümkün oldukça deklare etmeye çalışıyoruz.

MA
Size göre olumlu ve olumsuz yönleriyle 2006 marmok 1. motosiklet festivalini ilk ağızdan dinliyebilirmiyiz?

GK
Festival düzenlemek kolay iş değil. İşin içine girdikçe her işin dallara sonra kendi içinde yine dallara ayrıldığını görüyorsunuz. Alınması gereken izinlerden tutun güvenliğinden, verilen çeşitli hizmetlerden her biri ayrı profesyonel yaklaşım gerektirmekte. Geçen yıl 3 kişi bu işe soyunduk organizatör olarak toplamda 45 000 kişi başı 15000 ytl zararla festivali anlımızın akıyla bitirdik

MA
Bir çok kişi katıldıkları en iyi festival olduğunu söyledi. Hatta yurtdışında gördüğümüz festivallerin dahi çok ilerinde bir organizasyon ortaya çıktı.

GK
Aynı tarz eleştiriler bizlere de geldi festival sonrası. Çok mutlu olduk. Demek ki istediğimiz düzeyde bir iş yapmayı becerebildik dedik. Her ne kadar zarar etsekte ticari bir amaç gütmediğimiz için bu zararı sineye çektik ve bu sene çok daha iyisini daha büyük yatırımlar ve firmalarla yapmak için kolları sıvadık. Tüm gelişmeleri www.marmok.com adresinden değerli motor severlere aktarmaya devam ediyoruz.


MA
Tüm festivali ele alırsak sizi en çok üzen neydi?

GK
Katılım çok düşük oldu bizim düşündüğümüz rakamların çok altında kalındı söz veren bir çok kulüp gelmedi. Özellikle İzmir”den daha fazla katılım bekliyorduk. İzmir burnumuzun dibi 270 km bir gaz çekimlik mesafede. Toplam katılım 15 motor oldu İzmir”den. Bizi sevindiren gelişmeler ise çok uzaklardan motorcu kardeşlerimizin katılımları oldu.


MA
Katılamayanlarında bilgilenmesi için 2006 yılında neler yapıldı anlatabilirmisiniz?

GK
Fedon , Puzzleband, Güldeste konserleri vardı. Tekne gezileri , scuba , ATV safari , tracking, akut tırmanma duvarı kurdu. El sanatları , motor ekipman ve aksesuarları satılan standlar vardı. Çeşitli firmalar katıldı BMW yeni motorlarını test sürüşü için verdi katılımcılara. Yani çok fazla etkinlik vardı. Bu sene bu etkinlikler artarak devam edecek. Festivale gelen her katılımcıya doludolu bir 4 gün yaşatıp bir sene sonrayı bekler hale getirerek buradan uğurlamayı düşünüyoruz.

MA
Marmaris şirin bir sahil kasabası olması ötesinde aynı zamanda bir motor cenneti nüfusun çok büyük kısmı motor kullanıcısı marmok olarak mevcut motorcular için düşünceleriniz varmı?

GK
Hızlı bir ivme ile artan motosiklet bilinci özellikle motorun büyük şehirlerden çok daha fazla oranda kullanıldığı bu gibi sahil kasabalarında çok büyük kitleleri etkilemektedir. Amacımız hem belediye hem trafik şube ile ortak hareket edip sürücüleri özellikle ehliyet, kask konusunda eğitmek, servis ve ekipman için özel fiyatlar alıp bu konuda piyasada bir istikrar yaratmak. Motor severlerin motorla ilgili her türlü sorununu doğru tespit edip en kaliteli ve uygun fiyatlarla çözülmesini sağlamak ilk düşüncelerimiz. Yola yeni çıksak ta deneyimli ve konu hakkında bilgili arkadaşlarla mesai yapmaktayız. İleri dönük çok güzel projelerimiz var. Bunları siz değerli motor severlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

MA
Bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz. İlerleyen sayılarımızda 2007 festivali hazırlıklarını birinci ağızdan dinlemek için tekrar görüşmek üzere

GK
Motoaktüel”i severek okuyorum . güzel bir format .

Bunlar da hoşunuza gidebilir...