Lorenzo’ya Göre Rossi Şimdiden Şampiyon

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Jorge Lorenzo, pazar günü Brno’daki yarışta motordan düşüp puan alamamasının ardından bu seneki şampiyonluk şansını yitirdiğine inanıyor.

Lorenzo şu anda bitime altı yarış kala lider Rossi’nin 50 puan gerisinde yer alıyor ve artık ikincilik için odaklanacağını söylüyor.

“Çok farklı şeyler olmazsa kaybettik. Şampiyonluğu düşünmekten vazgeçip her yarış daha da gelişmeye çalışmalıyım, durum şu anda çok karışık. Gelmiş geçmiş en iyi sürücü olan kişiye karşı mücadele etmek zorundayım.”

“Ayarlarda sorular yaşadım ve fiziksel olarak yorgundum. Ama bahane aramıyorum. Limitlerde yarıştığınız zaman bu tarz şeyler olur. Valentino en iyisi ve şu anda şampiyonluk onun ellerinde. Artık sadece ikinciliği düşünüyorum.”

Rossi ise Lorenzo’nun kendisini yenmek için fazla hırslandığını ve 22 yaşındaki Lorenzo’nun kendisiyle mücadele etme isteğini de anlayabildiğini söylüyor. Ayrıca rakiplerine göz dağı vermekten de çekinmiyor.

“Lorenzo beni yenme konusunda fazla endişeliydi. Uzun zamandır zirvedeyim ve birçok pilot için beni yenmek bir numara olmak demek.”

“Motora bindiğimde her zaman çevremde neler olduğunun farkındayımdır ve bu da benim güçlü yanım. Şu anda bu perfomansım ve Yamaha’nın ivmesiyle benden daha hızlı olmak zor. Yapılabilecek en iyi şey ancak benim kadar hızlı olabilmek olur.”

Kaynak | TRF1

Bunlar da hoşunuza gidebilir...