Lorenzo Yamaha’dan Ayrılmak İstemiyor

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Valentino Rossi takımın her iki sürücüyü de desteklemeye devam etmemesi gerektiğini düşünse de 2011 ve sonrasında Yamaha'da kalmaya niyetli olduğunu belirtiyor.

Geçen yıl Rossi, takımla tekrar anlaşmak için Lorenzo'nun başka bir takıma geçmesi gerektiğini savunmuş, bir numara statüsünü paylaşmak istemediğini belirtmişti.

Ancak Lorenzo bu birlikteliğin üçüncü yılda da devam etmesi için bir engel görmediğini söylüyor.

“Birlikte çalışmaya devam edebiliriz. Neden olmasın ki? Tabii ki Valentino'dan öğrenecek çok şeyim var ve eğer aynı takımdaysanız bu sizin için daha iyidir. Bir açıdan kötü olabilir çünkü aynı motorda daha hızlı bir sürücü vardır.”

Lorenzo'nun hangi takıma geçeceği geçtiğimiz sezon çok konuşulmuştu. Ducati ve Honda seçenekleri mevcuttu ancak Lorenzo, Yamaha'da kalmayı tercih etti ve hâlâ öyle düşünüyor.

2009'da takımdan ayrılmaya ne kadar yaklaştığı sorulduğunda, “Doğruyu söylemek gerekirse çok yaklaştım, yalan söylemek istemiyorum. Ducati'nin teklifi çok çekiciydi. Çok fazla para ve hızlı bir motorsiklet.”

“Yamaha'da kalmamı sağlayan en büyük şey, Yamaha'nın bana daha 250cc'deyken verdiği güven. Yamaha'da kalmam gerektiğini hissettim.”

Kaynak | TRF1

Bunlar da hoşunuza gidebilir...