Kenan Sofuoğlu:”YOLLAR DAHA VİRAJLI”

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun yer aldığı Dünya Supersport Şampiyonası’nda, 3 pilotun şampiyonluk şansı devam ederken, sporseverler, bundan sonraki yarışlarda ”nefes nefese” bir mücadeleye tanık olacak.

Sezonda 13 koşunun 8’i tamamlanırken, Hollanda’nın Hannspere Ten Kate Honda takımıyla yarışan Kenan Sofuoğlu, rakipleri İrlandalı Eugene Laverty ve İspanyol Joan Lascorz ile şampiyonluk mücadelesi veriyor.

Genel klasmanda Laverty, 161 puanla ilk sırada yer alırken, Sofuoğlu 158 puanla ikinci, Lascaorz ise 148 puanla üçüncü sırada yer alıyor. Bu 3 isim, diğer rakipleriyle aradaki puan farkını açarken, 4. sıradaki İngiliz Chaz Davies’in 97 puanı bulunuyor.

Milli sporcu Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, şampiyonluk yarışının bu sezon her koşuda ayrı bir heyecana sahne olduğunu söyledi.

Daha önceki sezonlarda aradaki puan farklarının erken açıldığını anımsatan Sofuoğlu, ”Supersport’ta bu sezon büyük heyecan yaşanıyor. Şu an üçümüzün de şampiyonluk şansı devam ediyor. Her yarışta ayrı bir mücadele yaşanıyor ve sıralama değişebiliyor. Aramızda puan farkı yok. Bu mücadele şu an Superbike’ta bile yaşanmıyor” diye konuştu.

-”YOLLAR DAHA VİRAJLI”-
Sezon sonunda motosikletin üstünde kalmayı başaran sporcunun şampiyonluğa ulaşacağını anlatan Sofuoğlu, şunları söyledi:
”Kalan 5 koşuda 3 birincilik ve 2 ikincilik elde edersem şampiyonluğu kazanırım. Ya da rakiplerim hata yapmalı. Artık yollarımız bir anlamda daha virajlı. Otobandan çıkarak dağ yollarına girmiş gibiyiz. Motosikletin üzerinde kalarak puan toplayabilmek için daha dikkatli olmak zorundayız. Bu koşullarda zoru başarmak ve şampiyonluğu Türkiye’ye getirmek istiyorum.”

Öte yandan, sezonun 9. ayak yarışı 11 Temmuz’da Çek Cumhuriyeti’ndeki Brno Pisti’nde koşulacak.

Kaynak:Ajans Spor

Bunlar da hoşunuza gidebilir...