Kenan Sofuoğlu’nu bezdirdiler!

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

2007 yılı Dünya Süpersport Motosiklet Şampiyonu , çevresindeki insanların kendi başarısı yerine ne kadar kazandığını konuşmaya başladığını belirterek, büyük bir ihtimalle 2010 yılında Hollanda’ya yerleşeceğini söyledi.

Sakarya Ticaret Sanayi Odası’nın (SATSO) meclis toplantısına onur konuğu olarak katılan Sofuoğlu’na, yönetim kurulu başkanı Akgün Altuğ tarafından çini vazo hediye edildi.

Sofuoğlu, toplantının ardından yaptığı açıklamada, bu yılki şampiyonanın istediği gibi geçmediğini belirtti. 2009 yılındaki şampiyonaya dünya şampiyonu olacağı gözüyle baktığını ifade eden Sofuoğlu, yarıştığı takımının kendi isteği dışında motosikletini değiştirdiğini kaydederek, şöyle konuştu:

”Bu karar hiç hoşuma gitmemişti ama sonuçta ben bir pilotum. Honda ne verirse onu kullanmak zorundayım. Şampiyona lideriyken yeni motor gelince şampiyonada 6. sıraya kadar geriledim. Takımın son yarışlarda iyi çalışmasının ardından motosiklet bayağı bir gelişti ve yarış kazanmaya başladım. Yapabileceğim en iyi işi yaptım. Şampiyonayı dünya üçüncülüğü ile tamamladım. Umut ediyorum ki 2010 yılı farklı olacak, çünkü motosikletim değişmeyecek. Motosiklet hazır olduktan sonra şampiyon olabileceğime inanıyorum. Bunu zaten son yarışlarda gösterdim. Son üç yarışa bakıldığında en çok puan toplayan isim ben oldum. İnşallah bir aksilik yaşamazsam 2010 yılında tekrar dünya şampiyonluğuna ulaşırım.”

Sofuoğlu, ağabeyi Sinan Sofuoğlu’nun vefatının ardından Türkiye’de yaşamaya başladığını belirterek, Türkiye’de yaşamaya başladığı 1 yıllık süre zarfında çevresindeki insanlar nedeniyle sıkıntılı günler geçirdiğini anlattı.

-”EN GÜZEL YILLARIMI AĞABEYLERİMLE BİRLİKTE YAŞADIM”-
Yarışlarda belirli bir noktaya geldiği için maddi sıkıntı içinde olmadığına dikkati çeken Sofuoğlu, şunları dile getirdi:
”Türkiye’de yaşadığım süre zarfında insanların artık tek değer verdiği şey benim maddiyatım oldu. Çevremdeki birçok insan nedeniyle zorlanmaya başladım. Çünkü birçok insan yardım ve destek istiyor. Sonuçta ben bir sporcuyum. Türkiye’yi kalkındırabilecek biri değilim. Ben Türkiye’de böyle bir sıkıntı yaşamaya başladım. Herkes yaptığımdan çok kazandığımı konuşmaya başladı. Bu da beni çok rahatsız ediyor. O yüzden önümüzdeki yıllarda, büyük bir ihtimalle 2010 yılında yurt dışında yaşamaya başlayacağım. Hollanda’da takımımın olduğu yerde yaşamayı düşünüyorum. Ağabeyimin vefatından sonra Türkiye’ye geldim. Son bir yıla bakılınca artık böyle bir sıkıntı yaşamaya başladım. İnsanlar Kenan’ın başarısını değil de, Kenan’ın ne kadar kazandığını konuşmaya başladı. Bu, beni çok rahatsız ediyor. O yüzden Türkiye’de çok fazla vakit geçirmek istemiyorum. Büyük bir ihtimalle 2010 yılında Hollanda’da yaşamaya başlayacağım.”

Çevresindeki insanların davranışları nedeniyle Sakarya’dan ayrılmak zorunda kalacağını ifade eden Sofuoğlu, ”Sporda başarılı olmak için bazen sevdiğiniz yerden uzak kalmanız gerekiyor. Kaderime bakıldığında zor yıllar geçirdim ama halime şükrediyorum. En güzel yıllarımı ağabeylerimle birlikte yaşadım. Yaşayan bir sporcu için belirli bir noktaya gelmek ve o noktada kalmak daha da zordur” diye konuştu.

Kaynak: Ajans Spor

Bunlar da hoşunuza gidebilir...