Kenan Sofuoğlu’na ‘kaza’ soruşturması

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.


Moto2 İspanya Grand Prix’inde İspanyol pilot Julian Simon’a çarparak yarış dışı kalan milli motosikletçi ’na kazayla ilgili yarışma organizasyonu tarafından soruşturma başlatıldı.

Barcelona yarışmasında 15. turda 3. sıradayken önünde giden İspanyol pilot Simon’a virajda arkadan çarparak kaza yapan Kenan Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, ”Simon, virajda çok yavaş gidiyordu ama yine de hata bende. Bunun her yarışmada olan kazalardan farkı yok” dedi.

Sezonun sıkıntılı geçtiğini Barcelona yarışması öncesi de çok umutlu olmadığını dile getiren milli motosikletçi, ”Yarışmada herşey yoluna girmişti. İkincinin arkasına kadar geldim. Çarpıştığımızda Simon virajda çok yavaştı. Benim için burada düşmüş olmam veya puan kaybetmem önemli değil. Ama bu yarışmada podyum benim için garanti gibiydi. Benim asıl canımı sıkan bana ceza vermeyi düşünmeleri. Çünkü bu bir çarpışma. Çarptığım pilot İspanyol, ben Türk olduğum için ceza vermek istiyorlar. Çünkü Moto2 organizasyonunu İspanyol şirket yapıyor. Cezanın kararını İngiltere yarışmasında verecekler. Ceza verirlerse ben altında kalmam. Benim hiç bir kimseden korkum yok. En ufak bir cezayı bile kabul etmem” diye konuştu.

Motosiklette kendi başarısını çekemediklerini ifade eden Sofuoğlu, ”Türküm ve İspanyol sporcuya çarptığım için bunlar karşıma çıkıyor. Beni çekemiyorlar, kıskanıyorlar” dedi.

Sofuoğlu, Türkiye’yi her zaman arkasında hissettiğini belirterek, ”Benim hiç kimseden korkum yok. En ufak bir cezayı bile kabul etmem. Cezayı bırak Türkiye, hiç kimse kabul etmez. Çünkü buna benzer kazalar her zaman yaşanıyor. Benim Simon ile aramda herhangi bir sorun yok. Kendisinden özür diledim. Ayağı kırıldığı için çok üzgünüm. Hastaneye giderek ziyaret ettim’ diye konuştu.

Kaynak:NTV Spor

Bunlar da hoşunuza gidebilir...