Kenan Sofuoğlu, Rossi İle Takım Arkadaşı mı Olacak?

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Motosiklet yarışı tutkunlarının vazgeçilmez markası Ducati’nin sahibi Gabriele del Torchio, hayranı çıktı. Torchio, ”Sofuoğlu yakın takibe aldığımız bir yetenek” dedi.

HÜRRİYET’e konuşan Ducati’nin sahibi Gabriele del Torchio, ”Pistlerde Japon motosikletleriyle kıyasıya bir mücadele veriyoruz. Dünyanın en iyi sürücüsü olarak tanımlanan Valentino Rossi’yi de ekibimize bu sezon başında kattık. Kenan Sofuoğlu ‘da üzerinde durduğumuz, yakın takibe aldığımız bir yetenek. Bir gün Rossi ile birlikte renklerimizi temsil ederken görürseniz şaşmayın” dedi.

Sofuoğlu çok şanssız

Ünlü Türk motosikletçinin, iki kardeşini kaybetmesinin kendisini çok üzdüğünü belirten Del Torchio, ”Kenan çok duyarlı, çalışkan, ciddi ve profesyonel bir sporcu. Ne var ki Moto2’de de büyük şansızlıklar yaşamakta. Kazanabileceği, kürsüye çıkabileceği yarışlarda safdışı kaldı.

Rossi de övgüler yağdırıyor

Puanlama sıralamasında kesinlikle hak ettiği yerde değil. Ama eninde sonunda bu şanssızlığı yenecektir. Biz Ducati olarak gelecekte olası sporcularımızdan biri olarak kendisini yakından izliyoruz. Zaten Valentino Rossi de için güzel sözler sarf ediyor. Bu bile Kenan’ın Ducati tarafından ilgilenilmesinin bir kanıtıdır” şeklinde konuştu.

Reha Erus / Hürriyet

Bunlar da hoşunuza gidebilir...