Kenan Sofuoğlu İstanbul’da

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
'nda sezonun 9. ayak yarışını ilk sırada tamamlayarak genel klasmanda liderliğe yükselen motosikletçi İstanbul'a geldi.

'ndeki Brno Pisti'nde koşulan sezonun 9. ayak yarışında liderliği elde eden Sofuoğlu, Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bu yarışın kendisi için çok zor geçtiğini anlatarak Türkiye'de ufak bir kaza geçirdiğini, doktorlarının kendisiyle çok ilgilendiğini söyledi.

Sofuoğlu, en büyük rakibinin yarış dışı kalmasının kendisi için bir şans olduğunu ifade ederek, ”Tabi bu arkamdayken meydana geldi ama böyle de bir şansım oldu. Puanlama açısından güzel bir avantajım var ama bu demek değildir ki, dünya şampiyonu oldum. Önümde daha 4 tane önemli yarış var. Bunları en güzel şekilde tamamlayarak, puanlarımızı alıp dünya şampiyonu olmak istiyorum. Benim kendi matematiksel hesabım iki tane daha birinciliğe, iki tane de ikinciliğe ihtiyacım var. İnşallah başarırsam 2010 dünya şampiyonluğu geliyor” dedi.

Sofuoğlu'nu Atatürk Havalimanı'nda babası irfan Sofuoğlu ile ”Keremali Gazisi Brno Fatihi Kenan Sofuoğlu Hoşgeldin” yazılı pankart ve Türk bayrakları taşıyan arkadaşları karşıladı.

Kaynak:İnternet Spor

Bunlar da hoşunuza gidebilir...