Kenan Sofuoğlu İddialı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, 2009 yılında herkesin şampiyonluğunu duyacağını söyledi.

Özel Sakarya Ufuk Işık İlköğretim Okulu’nda öğrencilerle buluşan Sofuoğlu, söyleşi ve motosikletiyle, zeminin ıslak olmasına rağmen akrobatik gösteri yaptı.

Sofuoğlu, yaklaşık 20 dakika süren gösterinin ardından öğrencilerle söyleşti.

Dünya şampiyonluğunun 2007 yılında kaldığını kaydeden Sofuoğlu, 2008 yılının ağabeyinin ölümü, motosiklete uyum sağlayamaması ve sezon içinde yaşadığı sorunlar nedeniyle kötü geçtiğini ifade etti.

2008 yılında her şeye rağmen mücadele ederek iki hafta önce Portekiz’deki final yarışını birincilikle tamamladığını dile getiren Sofuoğlu, ”Supersport kategorisindeki bu başarım yarışlarda başarılı olacağımın kanıtıydı. Şimdi çok daha iyi hazırlanmak istiyorum. 3 hafta sonra Güney Afrika’da 2009 yılı testlerim başlıyor. Bundan sonra 2009 yılında tekrar dünya şampiyonluğu için mücadele vereceğim. Bu da demek oluyor ki 2009 yılında dünya şampiyonluğu ihtimalim çok yüksek. Aksilik yaşamazsam önümüzdeki iki yıl Supersport kategorisinde dünya şampiyonluğuna ulaşmaya çalışacağım. Daha sonra da Moto Gp’yi deneyeceğim. Hayat her zaman istediğiniz gibi gitmese de mücadele ve azminizden vazgeçmeyin. Kış döneminde 2009 yılı yarışlarına hazırlanıyorum. 2009 yılında herkes Kenan Sofuoğlu’nun dünya şampiyonu olduğunu duyacak” dedi.

”ORTAOKUL 3’TE YARIŞMAYA BAŞLADIM”

2008 yılında yaşadıklarının hayatı daha iyi anlamasına yol açtığını kaydeden Sofuoğlu, ”Başarılı olmak her zaman mümkün değil. Hayatınızda iyi ve kötü dönemler geçirirsiniz. İstediğiniz şeyler bazen olmuyor. 2007’de dünya şampiyonu oldum, 2008’de ise 15. oldum. Her zaman ayakta durmaya, bırakmamaya ve vazgeçmemeye çalıştım. 2008 yılındaki başarı nedir diye sorulduğunda, ben ayakta durmak ve mücadele vermek derim” diye konuştu.

Öğrencilerin soruları üzerine, çocukluk dönemini anlatan Sofuoğlu, okul çıkışlarında babasının motosiklet tamirhanesine gelerek motosikletleri temizlediğini, çocukluğunda hayal ettiği şampiyonluğu 2007 yılında tattığını söyledi.

Şampiyonluk için 7 yıl emek verdiğini kaydeden Sofuoğlu, ”Derslerim çok iyi değildi, ortaokul 3. sınıfa giderken yarışmaya başladım. Türkiye’nin en ufak yarışçısıydım. 14 yaşında yarışıyordum. Liseyi bitirir bitirmez yurt dışına çıktım. İki ağabeyimi kaybettim. 2002’de en büyük ağabeyimi kaybettim. Yarışmama çok destek olmuştu. 2002’de Avrupa’da yarışmaya başlamıştım. Rahmetli ağabeyim 2002’de ‘elimizden geleni yaptık, senin de elinden geleni yapman lazım’ demişti. Motor sporları çok zor. Sponsorlar ve para lazım. 2008 yılının mayıs ayında Sinan ağabeyimin vefat haberi normal değildi. Çünkü geride kalan tek ağabeyimdi ve her zaman destekçimdi. İtalya yarışındaydım, sıralama turlarım çok iyiydi. Kaza haberini duyunca geri geldim. İnançlı biri olduğum için ecelin ne zaman geleceği belli olmaz. Otomobilde veya uçakta olabilir. Yılda 100 defadan fazla uçağa biniyorum. Yarışı bırakmam söz konusu değil” dedi.

Motosiklet konusunda eğitim alacağı kimsenin bulunmamasının zorluğunu yaşadığını ifade eden Sofuoğlu, ”En iyisiyim diye söylemiyorum ama benim yanımda hiç kimse yoktu. Elimden tutan biri yoktu. 17 yaşımda tek başıma yurt dışına gittim. Her şeyi kendim öğrendim. Zorluk çektiğim nokta önümde bu kapıları açan hiç Türk olmaması. Sponsor sıkıntısı yaşadım. Yolları yapmak çok zor ama yollarda gitmek çok kolaydır. Benden sonra gelen arkadaşlar için yollar açık. Çünkü önlerinde bir örnek var” diye konuştu.

Sofuoğlu, söyleşinin ardından fotoğrafının bulunduğu tişörtleri imzaladı.

Kaynak: NTVSPOR

Bunlar da hoşunuza gidebilir...