Kenan Sofuoğlu Hızlı Başladı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası müsabakaları için yeni takımı Lorenzini ile ’da test antrenmanlarına katıldı.

Bu yıl Moto GP?nin bir alt dalı olan Moto2’de istediği sonuçları alamayarak gelecek sezon için daha önce mücadele ettiği Dünya Supersport Şampiyonası’nda yarışma kararı alan Sofuoğlu, İspanya’da Aragon ve Valencia pistlerinde test sürüşleri yaptı. Kenan Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni motosikletine uyum sağlayabilmek için sezon hazırlıklarına erken başlamak zorunda kaldığını söyledi.

Geçen yıl test antrenmanlarına çıkamadan yarışlara katılmak zorunda kaldığını anımsatan Sofuoğlu, “Kawasaki motosikleti kullanırken çok zorlandım. Testlerde iki kez kaza yaptım. Motoruma alışmaya çalışıyorum. Sezona erken başlamam gerekiyordu. Takım da bunun bilincinde ve ayda en az iki kez test sürüşü yapmayı planlıyor. Bu sene erken bir başlangıç yaptık” dedi.

Sofuoğlu, takımın ekonomik sıkıntısının bulunmadığını da anlatarak, “İyi bir hazırlık dönemi geçireceğim. Sezona hazır başlamak istiyorum. Dünya Supersport Şampiyonası’nda, 2012 sezonunda tekrar şampiyonluğa ulaşmak istiyorum” diye konuştu.

Kaynak , Foto Lorenzini Kawasaki Arşiv

Bunlar da hoşunuza gidebilir...