Kenan Sofuoğlu Ceza Almadı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Moto2 Grand Prixinde İspanyol pilot Julian Simon a çarparak yarış dışı kalan Kenan Sofuoğlu na kazayla ilgili yarışma organizasyonu tarafından soruşturma başlatılmıştı. Yarış yönetimi Silverstone da ki ilk görüşmesini Le Mans yarışında kaza yapan Marco Simoncelli ile yaptı. Ardından Kenan Sofuoğlu ve Gino Borsoi (Simon un takımı Mapfre Aspar ın sportif direktörü) ile görüşüldü. Perşembe günü yapılan görüşmeye Simon halen hastanade olduğu için katılamadı.

Özellikle İspanyol basını tarafından hafta boyunca Kenan aleyhine yayınlar yapılsada verilen kararda Kenan ın kazanın hemen sonrası özür dilemesi, pilotu hastanede ziyaret etmesi, ona mesaj göndermesi ve karşı tarafında olayı kaza olarak görmesi önemli etkenler oldu.

Görüşmede Kenan ve takımı Kenan ın viraja normalden daha hızlı girmediğini, Simon un ise viraja normalden daha yavaş girdiğini belirtirken, Kenan ın hatasının Simon u çok yakın takip etmesi olduğunu belirtti. Yarış yönetimi Kenan ın kazayı önlemek için tüm çabaları sarfettiği görüşüne vararak her hangi bir cezai uygulamaya gitmedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...