Kenan Sofuoğlu 4. Kez Dünya Şampiyonu

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Milli sporcumuz ’da 4. Dünya Şampiyonluğunu ilan etti.

2007, 2010 ve 2012 yıllarının ardından milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu FIM ’nda 4 kez şampiyonluğa uzandı. Motosiklet sporunun efsanevi ismi Kenan Sofuoğlu, Fransa’daki 11. Ayağı 2. sırada bitirerek bitime bir yarış kala şampiyonluğunu ilan etti. Katar yarışı öncesi dünya şampiyonluğunu rahat bir şekilde kazanan Kenan Sofuoğlu yarışta zorlanmayarak ikinci oldu. Magny-Course Pistinde yaşanan şampiyonluk kutlamasına TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, Yönetin Kurulu Üyesi Okan Alp ile çok sayıda gurbetçimizde eşlik etti.

Asıl hedefinin 5 Dünya şampiyonluğu olduğunu belirten Kenan Sofuoğlu, “Bu şampiyonluğu birkaç ay önce kaybettiğim oğlum Hamza için elde etmek istemiştim. Rabbim yardım etti. Dört şampiyonluğa ulaştım. Asıl hedefim şampiyonluk sayımı beşe çıkartmak” dedi.

Dört dünya şampiyonluğuyla bütün rekorları elinde bulunduran Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nda 103 yarışı geride bırakırken, 68 kez ödül kürsüsüne çıkma başarısını gösterdi. Sofuoğlu, 32 kez birinci olarak İstiklal Marşımızı dünyanın çeşitli pistlerinde başarıyla dinletti.

SÜRÜCÜLER KLASMANI
1. KENAN SOFUOĞLU (TÜRKİYE) – 213 PUAN
2. Patrick Jacobsen (ABD) – 185
3. Jules Cluzel (Fransa) – 155
4. Lorenzo Zanetti (İtalya) – 142
5. Gino Rea (İngiltere) – 97

MARKALAR KLASMANI
1. KAWASAKİ- 217 PUAN
2. MV Agusta – 202
3. Honda – 197

TMF

Bunlar da hoşunuza gidebilir...