Kenan Moto2’de Şov Yaptı Ancak 5. Oldu!

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Moto2 serisinde ilk yarışına çıkan , ilk yarışında adeta şov yaptı ancak yarışı 5. sırada tamamlayabildi.

Yarışa 4. sıradan başlayan Türk sürücü, çok agresif bir başlangıç yaptı ve ilk virajda liderliği ele geçirdi. Ardından geçilen Kenan, ilk turlardaki müthiş mücadeleden sonra liderliği tekrar ele geçirdi ve uzun süre en hızlı zamanları kaydederek 2. sıradaki sürücü ile farkı 7 saniyenin üzerine çıkardı.

Ancak yarışın yarısından sonra Sofuoğlu bir anda rakiplerinden yavaş kalmaya başladı ve aradaki fark bir kaç tur içerisinde eridi. Sofuoğlu liderliği kaybetmesinin ardından bir anda bir çok sürücüye geçildi ve yedinciliğe kadar geriledi.

Daha sonra performansını arttıran Sofuoğlu son turda üçüncülüğe kadar yükseldi ancak son virajdan çıkışta yine sorun yaşadı ve düzlükte 2 kişiye birden geçilerek 5. oldu.

İlk gelen haberlere göre Sofuoğlu, yarışın başından itibaren debriyaj kolunda sorun yaşadı ve bu lastikleri diğer sürücülere göre çok erken bitirmesine neden oldu.

Almış olduğu beşinciliğe rağmen Sofuoğlu, 42 sürücünün mücadele ettiği Moto2 serisinde daha ilk yarışında, tamamen yeni motor, lastikler, takım ve hiç bilmediği bir pistte yarışmasına rağmen göstermiş olduğu performans ve yapmış olduğu geçişler ile herkesin beğenisini kazandı.

Yarışı kazanan isim Bradl olurken onu podyumda Bardolini ve De Angelis takip ettiler.

Kaynak: TRF1

Bunlar da hoşunuza gidebilir...