Ezpeleta: ‘Erteleme doğru bir karardı’

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

MotoGP patronu Carmelo Ezpeleta, Pazar günü etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle sezonun açılış yarışının Pazartesi akşamına ertelenmenin doğru bir karar olduğunu söyledi.

125 cc yarışları aniden bastıran şiddetli yağış nedeniyel henüz dördüncü turda kırmızı bayrakların kaldırlımasıyla yarıda kesilmişti. Losail pistindeki 250 cc yarışı da aynı şekilde olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenmişti.

MotoGP organizasyonlarını yapan Dorna’nın Başkanı Ezpeleta, hava şartlarının “olağandışı” olduğunu belirterek, takımların çoğunluğunun yarışın Pazartesi gününe ertelenmesi konusunda hemfikir olduklarını da ifade etti.

Ezpeleta, “Katar Motorsporları Federasyonu , yarışın yarına (Pazartesi) ertelenmesi konusunda tercihi bize bıraktılar. Bu çok kritk bir karar olduğu için, tüm takım yöneticileriyle istişare etmek istedik” dedi.

Ezpeleta, “Erteleme kararı büyük bir çoğunluk tarafından kabul edildi. Bu, olağandışı bir durumda alınmış olağandışı bir karar” yorumunda bulundu.

Yamaha Racing İdari Müdürü Lin Jarvis, timeslotda bazı sıkıntılar olacağını ancak yarışı iptal etmektense bu akşam geçilmesinin daha iyi olduğunu söyledi.

Jarvis, “Açıkçası normal şartlar altında bir akşam yarışı yapamamanın hayal kırıklığını yaşadık. Ancak çöl ortamında böylesine inanılmaz bir sağanak yağış gerçekten tuhaf bir durum. Buna karşı koyamayız” dedi.

Jarvis ayrıca, “Bu arada hem buradaki, hem de evlerinde bizi izlemeye hazırlanan taraftarlar için de kötü bir durum oldu. Masahiko Nakajima, Davide Brivio, Daniele Romagnoli ve elbette Valentino ve Jorge ile yaptığımız görüşmelerin ardından Yamaha’nın kararı, yarışın Pazartesiye ertelenmesine tam destek vermek oldu” şeklinde konuştu.

Kaynak | Türkiye F1

Bunlar da hoşunuza gidebilir...