Eskişehirli Motosiklet Sürücülerinden Teröre Tepki Konvoyu

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Eskişehir’de motosiklet tutkunları, Türk Bayraklarıyla konvoy yapıp kent merkezinde tur atarak terörü lanetledi.

Anatoliariders Motor Grubu ile Enduro Motosiklet Kulübü üyesi yaklaşık 400 kadar motosiklet sürücüsü, Atatürk Bulvarı’ndaki akaryakıt istasyonunda toplandı. Teröre tepki gösteren sürücüler motosikletlerine Türk Bayrakları asıp, konvoy halinde kent merkezinde tur attı. Espark Alışveriş Merkezi önünde motosikletlerinden inen sürücüler burada topluca şehitler için saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nı okudu.

Eskişehir Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİAD) Başkanı Onur Sürmeli de konvoya katıldı. Enduro Motosiklet Kulübü Başkanı Faruk Yayla, artan terör eylemlerine karşı tepkilerini göstermeyi amaçladıklarını söyledi. Yayla, ”Ülkemizde son günlerde yaşanan terör olaylarını kınamak ve lanetlemek amacıyla şehrimizdeki motosiklet kulüpleri ve motosiklet tutkunları olarak böyle bir şehir turu düzenledik” dedi.

Anatoliariders Motor Grubu Başkanı Serdar Döner ise Ramazan ayında acılı günler yaşandığını ifade ederek, ”Güvenlik güçlerimize evlerinde, lojmanlarda yaşayan masum ailelerine, bölge insanına varıncaya kadar yapılan alçak saldırıları dünyada hiçbir terör örgütü bu şekilde yapmamıştır. Bölücülüğe destek veren bütün unsurlar terör örgütü ile ilişkilerini derhal bitirmeli ve vatandaşlık bağı ile bağlandığımız devletimiz ile birlikte hareket etmelidir. Bunun aksine atılan tehlikeli adımlar giderek çok daha vahim ve üzücü durumlar yaratacağını bilmelidir. Türk milletinin kemiğine artık bıçak iyice dayanmış, hatta dayanılmaz bir hale gelmiştir. Bu milletin sırtından geçinip, evlatlarımızı tuzağa düşürüp vuranları, eli kanlı, duygu fakiri, tuzakçı hainlerin eline silah, mermi verenleri, bunları alkışlayan şakşakçıları, mecliste oturan diyalogcularını, sokaklarımızdaki vurdum duymazları her türlü terörü ve destekçilerini kınıyoruz” diye konuştu.

haberler.com

Bunlar da hoşunuza gidebilir...