En hızlı Barış ve Toprak!

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Motosiklette Yamaha R6-Dunlop Kupası’nda Türkiye’yi yurtdışında Barış Tok ve Toprak Razgatlıoğlu temsil edecek.

Motosiklet Federasyonu tarafından Yamaha R6-Duplop Kupası’nda Türkiye’yi temsil etmesi için gönderilecek sporcuların seçimi Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu tarafından yapıldı.

Park’ta gerçekleştirilen seçmelere 36 motosikletçi katıldı. Gün boyu süren yarışmalar sonunda Barış Tok ile henüz 15 yaşındaki Toprak Razgatlıoğlu, yurtdışında Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

Öte yandan yarışma sırasında sporcu Yunus Erçelik, son turda düştü. Düşmeye bağlı olarak Erçelik’in motosikleti yandı ve yarışa bir süre ara verildi.

Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, seçilen iki sporcuyu kutladığını ve federasyon olarak bu sporcuları Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeleri için destekleyeceklerini belirtti.

Uçar, seçmelere katılan tüm sporcuların kendi imkanlarıyla Yamaha R6-Dunlop Kupası’nda veya başka bir Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) onaylı profesyonel yarışa katılmaları ve derece yapmaları halinde de yarış ve organizasyon giderlerini federasyon olarak karşılayacaklarını söyledi.

Kenan Sofuoğlu da yarış sonrası değerlendirmesinde, seçmeleri büyük bir titizlik ve dikkatle yaptıklarını ifade ederek, ”Türkiye Şampiyonluğu da yaşamış olan Barış Tok’un diğer pilotlara karşı 3 saniye gibi bir üstünlüğü olduğunu gördük. Bu da seçmelerde Barış’ın en iyi olmasını sağladı. Diğer taraftan henüz 15 yaşında olan Toprak Razgatlıoğlu’nun yeteneği de 5. olmasına rağmen gözle görülür şekildeydi. Ben çıkan sonuçtan çok memnunum, çünkü Barış Tok çok tecrübeli bir pilot, Toprak Razgatlıoğlu’na iyi bir hoca ve ağabeylik yapacak. Yurt dışında bu yaşta yarışmanın Toprak’ın geleceği için olumlu olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Seçmelerin en hızlısı Barış Tok ise ”İnanıyorum ki Türkiye’yi, Motosiklet Federasyonunu ve bu Türk Milli Takımını uluslararası arenada başarıyla temsil edeceğiz. Bu organizasyonda genç sporcu arkadaşım Toprak’a elimden gelen bilgi, beceri ve tecrübelerimi aktaracağımı belirtmek isterim” dedi.

Genç sporcu Toprak Razgatlıoğlu da duygularını, ”15 yaşımda bana böyle bir şans verilmesinden dolayı çok mutluyum. Gayretlerimle ülkeme ilk üç dereceyle dönmeyi ve Türk bayrağını gönlere çektirmeyi çok istiyorum” diye dile getirdi.

Kaynak Haberturk

Bunlar da hoşunuza gidebilir...