Ducati, Stoner’dan daha fazlasını bekliyor

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Ducati takım patronu Livio Suppo, Casey Stoner’ın sağlık gerekçeleriyle verdiği aranın ardından MotoGP’ye çok daha sağlam ve iddialı şekilde döneceğinden emin olduğunu söyledi.

Kendini toparlamak için son 3 yarışa katılmayan 2007 dünya şampiyonunun Portekiz Grand Prix’sinde yeniden boy göstermesi bekleniyor. Stoner’ın formuyla ilgili ortaya atılan olumsuz iddiaları şiddetle reddeden Suppo, Itali1 televizyonuna yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Avustralya’da Stoner’ı görmeye gitmedim ama pistlere eskisinden daha iyi şekilde döneceğinden hiç şüphem yok. Onu çok iyi tanıyorum, şu an içinde bulunduğu durumu da biliyorum. Daha önce kendini fizika® açıdan iyi hissetmiyordu ve bu dinlenme aralığı onun için gerekliydi. Bu süre zarfında kendini her geçen gün daha da iyi hissetti. Şimdi ise mükemmel durumda.”

Honda’nın Stoner’ı gelecekte kiralamayı planladığına yönelik söylentileri de yalanlayan Suppo, “Bunu ilk defa duyuyorum, gerçekle alakası yok” dedi. Suppo, Ducati’nin Valentino Rossi ile gelecek yıl yarışması için görüşmeler yapıldığı haberlerini de aynı şekilde yalanladı.

Kaynak | Türkiye F1

Bunlar da hoşunuza gidebilir...