Dorna, Motul İle Büyük Bir Çapraz Platform Ortaklığı Kuruyor

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

MotoGP™ Dünya Şampiyonası ticari haklarının sahipleri olan Sports S.L. ile Fransız yağ üreticisi , MotoGP™ isim sponsorluğu, lisanslama ve Dünya Süper Motosiklet (World Superbike) ile Gençler Dünya Şampiyonalarına (Junior World Championship) çapraz platform halinde katılmayı içeren önemli yeni bir ortaklık anlaşması yaptılar.

Basın bülteni;

MotoGP™ Dünya Şampiyonası ticari haklarının sahipleri olan Dorna Sports S.L. ile Fransız yağ üreticisi Motul, MotoGP™ isim sponsorluğu, lisanslama ve Dünya Süper Motosiklet (World Superbike) ile Gençler Dünya Şampiyonalarına (Junior World Championship) çapraz platform halinde katılmayı içeren önemli yeni bir ortaklık anlaşması yaptıklarını ilan etmekten mutluluk duyarlar.

2015 sezonunda Motul; Assen Motegi ve Valensiya yarışlarının isim sponsorudur; uzun vadeli bir anlaşmayla, 2016’dan itibaren Arjantin yarışı da gruba dahil olarak yarış sayısını dörde çıkaracaktır. Gelecek sezon başka bir nedenle de önemli: Motul Dünya Süper Motosiklet Şampiyonasının (World Superbike Championship) seri sponsorluğunu devralacak.

Seriye katılımıyla, MotoGP™ ve SBK yarışlarının her birinde pist kenarı reklamlarını sergileyecek olan şirket böylece müşteriye erişimini güçlendirecek. Ayrıca, Motul’un motosiklet yarışı dünyasını araştırmaya ne kadar derinlemesine daldığına dair bir kanıt lazımsa, Motul Moto3™ Gençler Dünya Şampiyonasında Asya Genç Yetenekler Ekibine teknik destek de sağlayacak.

Motul ve Dorna Sports SL ayrıca, #MotoGPBuzz adı altında yenilikçi bir sosyal medya merkezi de başlatacak ve bu merkez, hayranlarına, MotoGP Dünya Şampiyonası yıldızlarını izleyip onlarla iletişime geçmeleri için gerekli olan tek nokta haline gelecektir. #MotoGPBuzz aracılığıyla MotoGP hayranları sosyal medya kaynaklı yarışmalara katılabilecek ve trend belirleyici araçlara erişebilecek ve böylece MotoGP etrafında dönen hiçbir sosyal sohbeti kaçırmayacaklardır. Bu yeni platform 2015’in 3. çeyreğinde açılacak.

Motul Yönetim Kurulu Başkanı Herve Amelot, “Dorna ve Motul arasındaki genişletilmiş işbirliği bizim motosiklet yarışına olan uzun süreli taahhüdümüze doğru atılmış doğal bir adımdır. Artık, Fabrikalar ve Ekiplerle olan teknik ortaklıklarımıza ek olarak, Dorna’yı spor alanındaki promosyon ve angajmanında büyük ölçüde destekleyen, çok sayıda alanda birlikte çalışmamıza olanak sağlayan küresel bir
anlaşma var”, dedi.

Bu anlaşmanın büyüklüğü konusunda yorumda bulunan Dorna CEO’su Carmelo Ezpeleta, “Motul ve Dorna Sports daha önce görmediğimiz kadar büyük bir anlaşma yaptılar. Motul’un dört yarışın isim sponsorluğunu yapmasının MotoGP şampiyonasının ne kadar değerli bir platform olduğunu göstermesi bir yana, Dünya Süper Motosikletler ve Asya Genç Yetenekler Ekibi gösterilerine katılımı dünya motosiklet topluluğuna ulaşan eksiksiz bir çapraz platform sunabileceğimizi gösteriyor. Motul ve Dorna Sports’un bu ortaklıktan büyük faydalar sağlayacaklarına eminim”, dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...