Doktorun Veda Mektubu

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Valentino Rossi, ya İtalyanca yazdığı veda mektubu ile ayrılırken yaşadıklarını, hissettiklerini sözcüklere döktü. Son 7 yılda Yamah ile yaşadığı ilişkiyi bir kaç kelime ile tarifin zor olduğunu söyleyen İtalyan pilot ilk günden bu yana pek çok şeyin değiştini ancak en çok benim M1 im dediği motorunun değiştiğini belirtmiş. İlk zamanlar orta sıralarda kalan aracının zamanla gelişerek sınıfının en iyilerinden biri olması sonucunda şu an garajında gülümsediğini belirtmiş.

Bu aşamaya kadar gelirken emeği geçenleri unutmayan Vale, listenin çok uzun olmasından ötürü başta Masao Furusawa, Masahiko Nakajima ve Hiroya Atsumi ye, beraberinde emeği geçen tüm mühendislere, Jeremy Burgess ve garajda beraberibde çalışanlara, dünyanın dört bir köşesinde ki pistlerde sevdası M1 i ile ilgilenenlere, Yamaha takımında bu yıllar boyu çalışan tüm bay bayan çalışanlara teşekkür etti.

Yamaha da ki görevinin bittiğini ve hayatında artık yenilikler olacağını anlatan pilot, Welkom da M1 ile birlikte ilk defa çimleri öptüğünde M1 in gözlerine baktığını ve “Seni Seviyorum” dediğini yazan pilot her güzel aşkın bir gün bittiğini ancak ardında çok güzel anılar bıraktığını söyleyerek mektbunu noktalamış.

Kaynak | gazzetta.it, twowheelsblog

Bunlar da hoşunuza gidebilir...